Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaFuarToyota Fun-Vii Tokyo’da tanıtılacak

Toyota Fun-Vii Tokyo’da tanıtılacak

Bir otomobil düşünün: Şeklini kısa sürede değiştirebiliyorsunuz. Hem de bunu telefonunuza bir uygulama indirmek ya da facebook’a bir fotoğraf yüklemek kadar basit bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yine düşünün ki otomobiliniz sizin o anki duygularınızı bile an be an dışa vurabiliyor.

 

İşte o otomobil geliştirildi: Adı da Toyota Fun-Vii. Otomobilin adının sonundaki “Vii” ifadesi, “Vehicle interactive internet” kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş. Toyota Fun-Vii, basın günü yarın, yani 30 Kasım’da düzenlenecek olan Tokyo Motor Show 2011’de tanıtılacak.

 

3 kişilik bir iç mekanı bulunan bu ultra modern otomobil 4020 mm uzunluğa, 1745 mm genişliğe ve 1415 mm yüksekliğe sahip. Toyota Fun-Vii’nin dingil mesafesi ise 2750 mm. Kişiselleştirme konusunda neredeyse sınır tanımayan bir araç olan Toyota Fun-Vii, size tıpkı facebook hesabınızdaki profil fotoğrafınızı değiştirir gibi, otomobilin iç mekanındaki ve dış tasarımındaki görüntüleri değiştirme imkanı tanıyor. Örneğin otomobilin dış gövdesini, dilerseniz tek bir renk, dilerseniz şirketinizin logosu, dilerseniz kendi fotoğrafınızla süsleyebilirsiniz. Tabii bunu hemen ruhsata nasıl işletirsiniz bilemiyoruz. Ama zaten Toyota Fun-Vii henüz bir konsept.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler