Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaAkaryakıtTotal istasyonları yeni yüze kavuşuyor

Total istasyonları yeni yüze kavuşuyor

Fransız akaryakıt şirketi Total, istasyonlarını yeni bir tasarıma kavuşturuyor. 2011 yılının son aylarında başlatılan yenileme çalışmasında, şu ana kadar Ortadoğu ve Afrika’da 20 kadar istasyon yenilendi. Bugün ise İstanbul’un Kartal ilçesindeki Total Yakacık Petrol, Total Grubu İkmal ve Pazarlama Bölümü Afrika ve Ortadoğu Başkanı Momar Nguer’in katılımıyla açılıyor.

Total’in hedefi, “İstasyon ağı kimliğini daha çağdaş bir hale getirerek, enerji tasarrufu sağlayan malzemeler kullanarak  güçlendirmek ve açtığı perakende satış noktalarını şehir hayatında göze çarpmayan, mütevazı bir hale getirmek” olarak tanımlanıyor. Momar Nguer, “İstasyon ağında pazar payı kazanmak, bugün 4400 olan istasyon sayımızı 2017’de yaklaşık 5000’e kadar arttırmayı hedeflediğimiz Afrika ve Ortadoğu’daki ağımızın büyümesini sağlayacak en önemli kilometre taşıdır. Görsel kimliğimizi daha iyi bir hale getirmek, bu stratejinin temelini oluşturmaktadır. 2017 yılına kadar istasyonlarımızın çoğunu yenilemeyi hedefliyoruz” diyor ve ekliyor: “Bugün Türkiye gibi son 20 yılda durmaksızın ilerleme kaydettiğimiz, dağıtım ve pazarlama faaliyetlerimizdeki gelişimi koruma arzusu içerisinde olduğumuz bir ülkede gerçekleştirdiğimiz açılış, bu yenilenme
enerjimizi yansıtır niteliktedir”.

Total, Türkiye’deki istasyon sayısını 430’dan, 2018 yılında 500’e çıkarmayı hedefliyor. Total Oil Türkiye Genel Müdürü Antoine Tournand, konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada: “Bugün istasyon ağımızın bu denli iyi bir biçimde işlemesini sağlayan DODO (Bayinin sahibi olup işlettiği istasyonlar) bayi ağımızla işbirliğimizi sürdüreceğiz. Çünkü müşterilerimizi daha iyi anlama konusunda çok gelişmiş becerileri olan iş ortaklarımızla uzun vadeli ilişkilerimizin değerini biliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler