Cuma, Aralık 8, 2023
spot_img
Ana SayfaDiğerTechArt’tan Porsche 911 Turbo S modifikasyonu
spot_imgspot_imgspot_img

TechArt’tan Porsche 911 Turbo S modifikasyonu

Porsche tuningi konusunda uzman TechArt’ın Türkiye mümessili F355 tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen modifikasyon işlemleri sonucunda Porsche 911 Turbo S hem performans, hem de görünüm olarak daha cazibeli olmuş.
Otomobilin burun yapısında dikkat çeken ilk nokta alt kısmı spoyler formunda olan farklı bir ön tampon kullanılmış olması. Diğeriyse siyah zeminli LED’li gündüz farları… Otomobilin tamponunun tan taraflarındaki hava yarıkları havayı, hem fren tertibatının, hem de radyatör sisteminin soğutulmasına yardımcı olacak şekilde yönlendiriyor. Çiftli egzoz çıkışları ve difüzör formlu arka tamponsa otomobilin dışında dikkat çeken diğer öğeler.


Otomobilde yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı değil. Standartta 530 HP güç üreten 911 Turbo S’in motoru, elektronik kontrol ünitesi, spor hava filtresi, egzoz manifoldu, komple egzoz kiti değişimini kapsayan TA 97/T2.1 adlı kit 90 HP’lik güç artışı sağlamış ve motor gücü 620 HP’ye ulaşmış. Maksimum torksa 700 Nm’den 820 Nm’ye çıkmış. Bunun sonucunda 3.3 sn olan 0-100 km/s değeri 2.9 saniyeye, 315 km/s olan maksimum hız ise 333 km/s’ye ulaşıyor. Bu otomobilin 0-200 km/s değeri ise 9.3 saniye. Tüm bunları yetersiz bulanlar içinde TechArt’ın TA 97/T2 (güç 720 HP – tork 820 Nm) ve T97/T3 adlı seçenekleri de (güç 700 HP – tork 880 Nm) mevcut.
Otomobilde güçle beraber süspansiyon sistemine de müdahale edilmiş ve PASM ile birlikte çalışan TechArt VarioPlus coilover uygulanmış. Bu tip otomobillerin en büyük düşmanlarından birisi kuşkusuz ki gelişigüzel yapılan hız tümsekleri. TechArt Noselift sistemi sayesinde içerinden bir düğmeye basarak otomobilin burnunu 60 mm yükseltmek mümkün.

Harun Özdemir tarafından fotoğraflanan otomobilin fotoğraf galerisine ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler