Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img
Ana SayfaEkonomiTaşıt kredisinde Honda Akbank işbirliği

Taşıt kredisinde Honda Akbank işbirliği

Honda ve Akbank işbirliğiyle oluşturulan Honda Finans, Honda müşterilerine en uygun ve en hızlı finansal çözümleri sunmayı amaçlıyor. Bugün İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla start verilen işbirliği kapsamında, Honda müşterilerine  özel finansal çözümler üretilecek, müşteriler tatil günlerinde bile, bayiden çıkmadan kredi işlemlerini tamamlayıp otomobil satın alabilecekler.

 

Esnek ödeme opsiyonları sayesinde çeşitli finansman alternatifleri sunacak olan Honda Finans sistemi, sıfır kilometre ve ikinci el taşıtların yanısıra motosiklet ürünlerini de kapsıyor.

 

Akbank Genel Müdür Vekili Hakan Binbaşgil, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Akbank olarak, Honda gibi küresel düzeyde prestijli bir otomotiv şirketinin otomobil ve motosikletlerinin  satış sürecinde gereken finansmanı çok hızlı şekilde sağlayacak bir sistem geliştirdik. Bu sistemle müşterilerimizin araç seçimini tam da bu noktada en yüksek seviyede desteklemeyi amaçlıyoruz”.

 

Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Honda Türkiye olarak otomobilseverlerin daha kolay araç sahibi olabilmesi için Türkiye’nin en değerli markalarından biriyle önemli bir işbirliğine imza attık. Geliştirilen model sayesinde Honda tutkunları istedikleri otomobile daha uygun şartlarda sahip olabilecek. Türkiye’de gelişmeye açık bir pazar ve büyük bir potansiyel bulunuyor. İnsanların daha kolay otomobil sahibi olabilmesi için finansman olanaklarını çeşitlendirmek gerekiyor. Elimizdeki verilere göre müşterilerimiz yüzde 60’lar seviyesinde krediyle araç satın alıyor. Dönem dönem bu oran daha da yükselebiliyor. Akbank ile yaptığımız işbirliğiyle kredi şartlarını müşterilerimize daha rekabetçi imkânlarla ve daha büyük kolaylıklarla sunacağız. Böylelikle zaten Türkiye standartlarının üzerinde olan müşteri memnuniyetimiz de iyice artmış olacak. İşbirliğinin tüm taraflara ve otomobil sektörüne hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Yamasaki, yöneltilen bir soru üzerine Honda Türkiye olarak 2010 yılını 15.000 adetlik satışla kapatacakları belirtti ve 2011 satış hedeflerini 20.000 adet olarak açıkladı. Öte yandan, yeni Honda Civic Sedan’ın Aralık ayında öngörülen satış başlangıcı Ocak 2012’ye sarkmış durumda. Bunun nedeni ise, Tayland’da yaşanan sel felaketinin tedarik zincirinde aksamalar yaratarak Türkiye’deki üretime zorunlu ara verdirmesi olarak açıklanıyor. Yeni Honda Civic Sedan’ın Türkiye fiyatı ise henüz açıklanmadı.

 

Yeni Honda Civic Sedan’ın Türkiye’de çektiğimiz kamuflajsız fotoğrafları için BURAYA tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler