Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerTarık Tunalıoğlu'na Légion d’Honneur nişanı

Tarık Tunalıoğlu’na Légion d’Honneur nişanı

Oyak Renault Genel Müdürü Tarık Tunalıoğlu’na, İstanbul’daki Fransız Sarayı’nda düzenlenen törenle Fransa Büyükelçisi Laurent Bili tarafından Légion d’Honneur nişanı takdim edildi. Büyükelçi Bili, tören sırasında yaptığı konuşmada, Fransa’nın bu nişanla, çok büyük bir önem verdiği Tarık Tunalıoğlu’nun şahsi ve mesleki geçmişine duyduğu minneti ifade etmek istediğini belirtti. 1802’de Napoléon Bonaparte tarafından oluşturulan Légion d’Honneur nişanı Fransa tarafından verilen en prestijli nişan sayılıyor ve o yıllardan günümüze iş ve sanat dünyasının başarılı kişilerine veriliyor.

Törene Fransa Başkonsolosu Hervé Magro, Tarık Tunalıoğlu’nun ailesi ve iş arkadaşları ile Türk ve Fransız iş dünyasının önde
gelen isimleri katıldılar. Légion d’Honneur takdim törenlerinde gelenek olduğu üzere Fransa adına yaptığı konuşmada Büyükelçi Laurent Bili Tarık Tunalıoğlu’na hitaben; “Renault Grubu yönetiminin size duyduğu güveni hiç boşa çıkarmadınız. 1996’da Mégane Break programının yönetiminden ve daha sonra 1998’de bu modelin Türkiye’deki üretiminden sorumlu oldunuz. Renault, bu projeyle ilk defa Fransa dışında yeni bir modelin (Mégane Wagon) üretimini yapmaya başladı. Altı yıl içinde Bursa fabrikasını Renault grubunun en başarılı fabrikalarından biri haline getirdiniz. 2004 – 2008 yılları arasında, Renault Pars’ın İran macerasında yer aldınız. Bu macera, bizzat sizin tarafınızdan söylendiği üzere, mesleki kariyerinize en fazla zenginlik katan tecrübelerden biriydi. Zira, her şeyi yeniden yapmak gerekiyordu. Yalnızca dört yıl gibi bir süre içinde iki yeni fabrika kurdunuz ve saatte 5 araç olan üretim kapasitesini 50 araca yükselttiniz. 2008 Nisan ayında, Oyak Renault Genel Müdürlüğü görevine başlamak üzere İstanbul’a döndünüz. Bu son derece önemli ve seçkin göreve getirilen ilk Türk vatandaşıydınız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler