Çarşamba, Temmuz 8, 2020
Ana Sayfa Fuar Skoda VisionS SUV konsepti Cenevre’yi bekliyor

Skoda VisionS SUV konsepti Cenevre’yi bekliyor

Skoda VisionS SUV konsepti Cenevre Otomobil Fuarı 2016’da tanıtılacak. Skoda tarafından taslak çizimleri yayınlanan VisionS Concept, Skoda’nın yeni SUV modelinin nasıl görüneceğinden çarpıcı izler taşıyor. Son yıllarda ürün gamını tamamen yenileyen, üçüncü jenerasyon Fabia ve Superb modelleriyle tarihinin en güçlü model yelpazesini sunan Çek marka, Skoda VisionS SUV konsepti ile birlikte ürün çeşitliliğini arttırmaya devam edecek. 2014 yılında tanıtılan ve yeni Superb modelinde kapsamlı bir biçimde kullanılan VisionC tasarım dili, artık SUV segmentine aktarılıyor. Skoda VisionS SUV konsepti, Skoda Yeti modelinden daha büyük olacak. VisionS, 4.7 metre uzunluğa, 1.91 metre genişliğe ve 1.68 metre yüksekliğe sahip. Markanın her modelinde olduğu gibi geniş bir kabin sunacak olan Skoda VisionS SUV konsepti, üç sıra koltuk düzeninde 6 kişilik iç mekan sunacak.

Skoda VisionS SUV konsepti

Skoda VisionS SUV konseptinin dış tasarımı dikkat çekici ve keskin hatlara sahip. Ayrıca kristal tasarım detaylarıyla birlikte ilk bakışta güçlü bir SUV olduğunu belli ediyor. Kaputun üstünde yer alan eğimler ise kaslı bir duruşun yanı sıra Skoda logosunun daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.

Skoda VisionS SUV konseptine yandan bakıldığında da güçlü çizgileri görmek mümkün. Markanın ilk bakışta tanınan tornado çizgisi, aracın uzunluğunu vurgularken çamurluklar, VisionS’in off-road’a uygun maceracı karakterini gösteriyor. Arka tarafta ise güçlü ve sportif çizgiler bir arada yer alıyor. Büyük egzoz çıkışları ve difüzör, yeni SUV’a çok farklı bir görsellik katıyor. Markanın uzaktan dahi tanınan C şekilli stop lambaları da SUV’un özelliklerinden biri olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler