Perşembe, Aralık 2, 2021
Ana SayfaHaberlerSkoda Kodiaq 2017 duyuruldu

Skoda Kodiaq 2017 duyuruldu

Skoda Kodiaq 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Volkswagen Grubu bünyesindeki Çek marka Skoda’nın yepyeni SUV modeli olan Skoda Kodiaq 2017 daha önce VisionS adıyla Cenevre Otomobil Fuarı 2016’da sergilenmişti. Bu yeni SUV modeli için Alaska’da yer alan Kodiak Adası’ndaki Kodiak ayılarından ilham alınmış. Kodiaq adının, orada yaşayan Alutiiq yerlilerinin telaffuzundan türetildiği belirtiliyor.

Skoda Kodiaq 2017

Skoda Kodiaq 2017 modeli, 4.70 metrelik uzunluğa ve 7 kişilik iç mekana sahip. Kodiak ayısıyla ortak karakterde olması amaçlanarak geliştirilen aracın çekici ve kaslı çizgileri bulunduğu, dinamik ve sağlam bir karakter taşıdığı iddia ediliyor.

Yapılan açıklamada, 3 metre uzunluğunda ve 400 kg ağırlığında olan erkek Kodiak ayılarının, türünün en büyük ve en güçlülerinden olduğu belirtiliyor. Bu ayılar buna karşın sosyaller ve barış içinde yaşayabiliyorlar. Sosyal bir bağ kurarak, deneyimlerini paylaşıyorlar. Hatta bazı Kodiak ayıları somon balığı yakalamak için buldukları en iyi lokasyonları bile paylaşıyorlar. Bu zeki hayvanlar kendi aralarında “Simply Clever” fikirler ve teknikler üretiyorlar. Skoda yetkilileri, bu durumun Skoda’nın otomobillerinde de olduğunu söylüyorlar.

Skoda Kodiaq 2017

Çek markanın Skoda Kodiaq 2017 modeliyle birlikte sloganı “Yeni yerler keşfedin” olacak. Bu model, aynı zamanda markanın yeni SUV operasyonunun başlangıcını temsil ediyor ve hızla büyüyen SUV segmentinde markaya yeni müşteri grupları getirmesi hedefleniyor. Kodiaq’ın üretim versiyonu bu yılın ikinci yarısında gösterilecek ve araç 2017’nin başında satışa sunulacak.

Yeni Skoda Kodiaq tanıtıldı, ilgili habere ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler