Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaOtobüs-KamyonScania R 420 ile 2 milyon km

Scania R 420 ile 2 milyon km

Scania R 420 ile 2 milyon km. Ağır vasıta sürücülerine hayalinizdeki araç nedir diye sorulsa, yanıt büyük oranda Scania olacaktır. Scania sahibi olmak deyim yerindeyse ağır vasıta camiasında bir ayrıcalık. Bunun nedeni olarak ise sürüş konforu ve uzun ömürlülük gösterilir. Serhat Mete’nin 2005 Scania R 420 çekicisi de bunun canlı örneklerinden bir tanesi, çünkü bu araç rutin bakımları haricinde hiçbir bakım görmemiş. Motor kapağı açılmadan 2 milyon 40 bin km’yi geride bırakmış.

Serhat Mete’nin Scania ile olan hikayesi, 2005 yılında Scania tarafından düzenlenen Genç Avrupalı Tır Sürücüsü” yarışmasına dayanıyor. Mete, çok istemesine rağmen, yaşı tutmadığı için bu yarışmanın Türkiye elemelerine katılamamış.

Bunun üzerine kendine bir söz verdiğini belirten Mete “Babam tır şoförüydü ve farklı bir marka çekicimiz vardı. Aynı dönemde Gazi Üniversitesi İşletme bölümünde okuyordum. Babama çok ısrar ettim ve bu Scania’yı aldık. 2009 yılına kadar babamın yanında yedek şoför olarak çalıştım. Okul bitince direksiyona ben geçtim. O yarışmaya katılamadım ama o gün kendi kendime bir söz verdim. Ben iyi bir şoförüm ve bu araçla en az 2 milyon kilometre yol yapıp kendimi ispat edeceğim dedim. Ne mutlu bana bu sözümü yerine getirdim. Aldığımız günden bu yana sadece rutin bakımları yapıldı. Motoruna kimse dokunmadı. Yaptığım işe imzamı atmak istedim ve attığımı düşünüyorum” şeklinde konuştu. Mete, 2005-2009 yılları arasında yurtdışı nakliyesinde, 2017 yılına kadar yurtiçinde soğuk zincir taşımacılığında kullandığı aracıyla halen yaş sebze meyve taşıyor.

Scania R 420 ile 2 milyon km.

Scania Türkiye internet sitesiiçin BURAYA, otomobil.com.tr sitesindeki diğer ağır vasıta haberleri için BURAYA tuklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler