Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerRenault Sokakta İlk Adımlar Projesi 10 yaşında

Renault Sokakta İlk Adımlar Projesi 10 yaşında

Renault’nun, Total Oil Türkiye, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve 40 ilimizin Milli Eğitim Müdürlükleri’nin desteğiyle sürdürdüğü yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar 10’uncu yılına ulaştı. 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı sonunda 40 ilde toplam 1 milyon 200 bin öğrenci bu proje kapsamında yol güvenliği bilinci ve trafik eğitimi  almış olacak. Proje İstanbul’da da tüm ilköğretim okullarında uygulanmaya devam edecek.

 

Sokakta İlk Adımlar projesinin 10’uncu yılı başlarken, projenin ulaştığı nokta ve gelecek hedefleri İstanbul Pera Palas Oteli’nde düzenlenen toplantıda paylaşıldı. Toplantıda konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, projenin ana hedefinin çocuklara erken yaşta trafik bilinci vermek olduğunu söyledi.

 

Yol güvenliğinin yol açtığı devasa can ve mal kaybıyla Türkiye’ye büyük zarar verdiğini dile getiren Aybar, şu bilgileri verdi: “Trafik terörü hepimizin içini yakan bir sorun. Kayıtlı verilerine göre; 2001’den 2010 sonuna geçen 10 yılda toplam 5.001.132 trafik kazası gerçekleşmiş. 43.691 kişi hayatını kaybetmiş, 1 milyon 595 bin 802 kişi ise yararlanmış. Bu rakamlar da gösteriyor ki, toplum olarak zaman zaman yaptığımız gibi bu sosyal afete, gözümüzü kapamak, onu  kanıksamak lüksüne hiç birimiz sahip değiliz. Biz Renault olarak, tam da bu nedenle Türkiye’de yol güvenliği eğitimini, rutin olarak yerine getirdiğimiz bir sorumluluk değil, asıl işimiz gibi sahiplendiğimiz sosyal bir dava olarak görüyoruz. Sokakta ilk Adımlar projesiyle, Herkes İçin Güvenlik konsepti içinde çocuklarımızı eğitim ve yarışmalarla bilinçlendiriyoruz. Bu yıl başka bir uluslararası bir yarışma başlatacağız. Buna ilişkin hazırlıklarımız sürüyor. Türkiye’nin kaza ortalaması en yüksek 40 ilinde  2942 okulda, öğretmenlerimizin takdire şayan çabalarıyla bu projeyi uyguluyoruz. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerli katkılarıyla da, İstanbul’daki tüm ilköğretim okullarına ulaşıyor ve öğretmenlerimize de özel eğitim programları gerçekleştiriyoruz. Geçen yılın sonunda projemizden yararlanan öğrenci sayısı 812.000 olmuştu. Bu yıl ise 388.000 öğrencimiz daha yollarda ve taşıtlarda daha güvenli davranış alışkanlıkları kazanacak. 1 milyon öğrenci hedefini aşmış olacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren ise eğitim içeriğimizi geliştirerek, çocuklarımızın yol güvenliğinin yanı sıra sürdürülebilir çevre konusunda da eğitim almasını sağlayacağız”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler