Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaber EkstraRenault Lardy tesisi 3300 metrekareye ulaştı

Renault Lardy tesisi 3300 metrekareye ulaştı

Yüzde 100 elektrikli araçlar konusunda yoğun çalışmaları ve ürettiği otomobillerle dikkat çeken Renault, üç yıldır faaliyette olan Fransa-Lardy’deki Elektrikli Araç Test Merkezi’nin toplam kapalı alanını yeni bir yatırımla 3300 metrekareye çıkardı. Elektrikle ilgili yeni teknolojilerin uygulanmasında stratejik bir unsur olan elektrikli motor ve piller için özel test olanaklarının çoğunu bir araya getiren merkezde son üç yıldır, elektrik motorlu araç gamında kullanılan elektrikli organların performans, güvenilirlik ve güvenliğinin sağlanması ve kontrolü ile ilgili önemli testler yapılıyor. Söz konusu üç yılda, Lardy’nin teknisyen ve mühendisleri elektrikli tahrik teknolojisi konusunda gerçekten de uzmanlaştılar.

 

Renault, 12 ay içinde pazara sunulacak yeni nesil dört elektrik motorlu aracın ilkleri olan Kangoo Z.E. ve Fluence Z.E.’nin lansmanına hazırlanıyor. Çok yenilikçi bu araçların geliştirilmesi için elektrikli motor, güç elektroniği ve pil gibi yeni parçaların performansı, güvenliği ve dayanıklılığı ile ilgili testler yapılması gerekiyordu. Renault, 2009’dan beri Lardy’de düzenli olarak büyüyen ve elektrik motorlu araçlara özel test alanları oluşturdu. İki binada bulunan bu test merkezi şimdi toplam 3300 metrekare.

 

Tesiste motorlar için sekiz deneme bandı, güç elektroniği için altı deneme bandı ve lityum-iyon piller için iklim odalarıyla ilgili 41 bant bulunuyor. Otuz kadar mühendis ve özel teknisyen tarafından Lardy’de senede yaklaşık 170.000 saatlik testler gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler