Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHaberlerRenault Kardian tanıtıldı

Renault Kardian tanıtıldı

Renault Kardian tanıtıldı. Renault, B-SUV otomobili Kardian’ı tanıttı. Önceliği Avrupa dışındaki pazarlar olan Renault Kardian, ilk etapta Renault’nun Brezilya – Curitiba fabrikasında üretilecek ve Latin Amerika pazarında satılacak. Daha sonra Fas’ın Kasablanka’daki “SOMACA” fabrikasında da üretilecek model, Avrupa haricindeki ülkelerde satışa sunulacak. “International Game Plan 2027” adlı planı hayata geçiren Renault, Avrupa dışındaki pazarlar için 2027 yılına kadar 8 otomobil üretecek. C segmenti ve D segmenti otomobilleri de barındıracak bu model gamının ilk modeli Kardian, yeni bir platformda üretilmiş. Modüler bir yapıya sahip olan bu platform Latin Amerika, Kuzey Afrika, Türkiye ve Hindistan pazarlarına hitap edecek.  Bu plan kapsamında ayrıca Geely ile ortak geliştirilmiş Compact Modular Architecture (CMA) platformu altyapılı D ve E segmenti otomobiller Güney Kore’de fabrikalarında üretilip, Kore pazarına sunulacak.

Renault Kardian’ın uzunluğu 4119 mm, 1773 mm, yüksekliği 1544 mm (tavan rayları hariç) ve dingil mesafesi ise 2604 mm. Taban yüksekliği 209 mm olan otomobil VDA normuna göre 358 lt bagaj hacmi sunuyor. Multi-Sense sürüş modu seçicisi, 13 adet gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS), e-shifter vites seçicisi gibi özelliklere sahip otomobil, ilk etapta 3 silindirli, 1.0 lt’lik 125 HP güç ve 250 Nm tork üreten benzinli motor ve EDC şanzımanla üretilecek.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanmış olan “Renault 2022 küresel pazar sonuçları” haberini okumak için “BURAYA“, Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için “BURAYA” tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler