Cuma, Aralık 3, 2021
Ana SayfaHaberlerRenault Alaskan 2017 yüzünü gösterdi

Renault Alaskan 2017 yüzünü gösterdi

Renault Alaskan 2017 modeli gün yüzüne çıktı. Fransız Renault’nun ilk pick-up modeli olan Alaskan, Renault Master modelinde de kullanılan 2.3 litrelik çift turbolu dCi dizel motora ve 160 HP ile 190 HP olmak üzere iki farklı güç çıkışına sahip. Renault Alaskan 2017 modeli ayrıca, pazarlara bağlı olmak üzere 2.5 litre benzinli motor (160 HP) ve 2.5 litre dizel motor (160 HP ve 190 HP) seçenekleri de sunacak. Araçta 6 ileri oranlı manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman arasında seçim yapılabilecek. Ayrıca Renault Alaskan’ın 4×2 ve 4×4 aktarma sistemleri de mevcut. Elektronik Sınırlı Kaymalı Diferansiyel (eLSD), Arka Kilitli Diferansiyel, Yokuş Kalkış Desteği (HSA) ve Yokuş İniş Desteği (HDC) sistemleri de Alaskan’ın sahip olduğu diğer özellikler arasında yer alıyor.

Renault Alaskan 2017 modeli

Renault Alaskan 2017 modeli, yükleme ve boşaltmayı kolaylaştıracak bir dizi özelliğe sahip. Bunlar arasında kayar tabla, metal basamak ve yük alanı ayırıcı sayılabilir. Ayrıca yük alanını korumaya ve bu yolla yükü emniyete almaya yönelik sistemlere de yer verilmiş: Yük alanı kaplaması, c-kanalı, kayar kancalar ve alet kutusu gibi. Öte yandan, Renault tarafından sunulacak olan orijinal aksesuarlar sayesinde Alaskan’ı kişiselleştirmek de mümkün olacak.

Renault Alaskan 2017 modeli

Renault Alaskan 2017 modeli, ilk etapta ilk gösteriminin gerçekleştirildiği Kolombiya’da satışa sunulacak. Alaskan, Meksika’nın Cuernavaca şehrinde üretiliyor. Araç ayrıca Barcelona-İspanya ve Cordoba-Arjantin’de de üretilecek.

Renault Alaskan 2017 modeli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler