Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaHaberlerPorsche Cayman GTS ve Boxster GTS

Porsche Cayman GTS ve Boxster GTS

Porsche, Cayman ve Boxster’ın daha sportif versiyonları olan GTS son ekli versiyonlarını duyurdu. Grand Turismo Sport kelimelerinin kısaltması olan GTS ibaresinin tarihi, 1963 yılındaki 904 Carrera GTS’e kadar gidiyor.

Porsche Cayman GTS

Porsche Cayman GTS’in motoru, Cayman S’in motoru baz alınarak hazırlanmış. 3.4 litre silindir hacmine sahip, 340 HP güç üreten bu motor Cayman S’in motorundan 15 HP daha güçlü. 380 Nm’lik torksa 10 Nm daha yüksek. Ortadan motorlu bu spor otomobilde Sports Chrono Paketi ve Porsche Active Suspension Management (PASM) standart olarak sunuluyor. Bu sayede süspansiyon sisteminin sertlik ayarı ve gaz pedalı tepkilerini daha sportif olarak ayarlayabilmek mümkün. Daha da fazla sportiflik arayanlar içinse 20 mm daha alçak spor süspansiyon sistemi opsiyonel donanım listesinde yer alıyor. Bu sayede otomobil pist kullanımına daha uygun sürüş özelliklerine kavuşuyor. 7 ileri oranlı çift kavramalı şanzımanla donatılmış Porsche Cayman GTS; 0-100 km/s hızlanmasını 4.6 saniyede tamamlarken (Cayman S’ten 0.3 saniye daha iyi) maksimum 285 km/s’ye ulaşabiliyor.

Porsche Boxster GTS

Yukarıda yazdıklarımızın birçoğu Boxster GTS için de geçerli. Bu otomobilde de Sports Chrono Paketi standart ve aktif süspansiyon yönetimi mevcut. Boxster GTS’in 3.4 litre silindir hacmine sahip, 330 HP güç ve 370 Nm tork üreten motoru Boxster S’ten 15 HP daha fazla güç ve 10 Nm daha fazla tork sunuyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı ise 280 km/s.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler