Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraPirelli yaz lastikleri test edildi

Pirelli yaz lastikleri test edildi

Pirelli’nin yaz lastikleri ailesinde yer alan Cinturato P1, Cinturato P7 ve dünyanın ilk çevre dostu SUV lastiği Scorpion Verde, dünyanın önde gelen bağımsız test kuruluşlarından Alman ADAC, İsviçreli TCS ve Avusturyalı ÖAMTC tarafından test edildi. Testler; küçük otomobil sınıfının en yaygın ölçülerinden 165/70 R14 T, kompakt ve orta sınıfın en yaygın ölçülerinden 205/55 R16 V ve SUV (4×4) araçlarında yaygın olarak kullanılan 215/65 R16 H ölçülü lastiklerle gerçekleştirildi.

ADAC’ın küçük sınıf otomobillerin en yaygın lastik ölçüsü 165/70 R14 T ile gerçekleştirmiş olduğu yaz lastiği testinde Pirelli Cinturato P1, “iyi” olarak değerlendirilirken, ÖAMTC ve TCS’nin yapmış olduğu kuru zemin ve ıslak zemin testlerinde “çok iyi” olarak değerlendirildi.

 

Kompakt ve orta sınıftaki en yaygın ölçülerinden biri olan 205/55 R16 V ile yapılan testlerde ise, Pirelli Cinturato P7, 2012 ÖAMTC yaz lastiği testini kuru zemin performansı, konfor/gürültü ve yakıt tüketimi disiplinlerinde çok iyi bir performans sergileyerek “iyi” derecesiyle bitirdi. Pirelli Cinturato P7 konfor/gürültü ve yakıt tüketimi disiplinlerinde yüzde 54 ve yüzde 76 ile tüm rakiplerini geride bırakarak en yüksek skoru elde ettiği TCS yaz lastiği testinde ise “önerilir” olarak değerlendirildi.

Dört tekerlekten çekişli arazi araçlarının en yaygın ölçülerinden biri olan 215/65 R16 H ile yapılan testlerde Pirelli Scorpion Verde ADAC yaz lastiği testinde “iyi” olarak derecelendirilirken, ÖAMTC yaz lastiği testinde ise hem ıslak hem de kuru zeminde iyi bir performans ortaya koyarak “çok iyi” derecesini elde etti. Pirelli Scorpion Verde tüm disiplinlerde yüksek not almayı başardığı ve özellikle güvenlik disiplinlerinde sergilediği performansla dikkat çektiği TCS yaz lastiği testinde ise “mutlaka önerilir” olarak değerlendirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler