Cuma, Şubat 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraOtonakit hizmete girdi

Otonakit hizmete girdi

spot_imgspot_imgspot_img

Otonakit hizmete girdi. Otonakit.com Borusan Araç İhale markası olarak hizmete girdi. İkinci elde değişimin öncüsü olmayı hedefleyen Otonakit’te, aracın fiyatı tespit edildikten sonra anlaşma sağlanması ile araç anında satın alınıyor ve araç sahibine nakit ödeme yapılıyor. “Otoyla gel, nakitle git” sloganına sahip Otonakit’te Borusan güvencesiyle online fiyat sunularak, güvenilir, sorunsuz ve hızlı alım hizmeti veriliyor.

Otonakit sistemi şu şekilde işliyor:

Satış yapmak için araç sahibi Otonakit.com web sitesini ziyaret ederek aracının özelliklerini limitler dâhilinde giriyor. Ardından cep telefonuna gelen SMS mesajındaki kodu girerek, kendi beyanına istinaden aracı için teklif edilen nakit alım bedelini kolaylıkla öğreniyor. Kullanıcıların teklifi uygun bulması halinde en fazla 3 iş günü içinde web sitesi üzerinden online randevu talebi oluşturuyor. Hali hazırda Gebze’de Borusan Araç İhale merkez lokasyonuna ilaveten 4 şehirde 5 lokasyonda hizmet veren TSE onaylı, bağımsız Otonakit ekspertiz noktalarından dilediğine aracını götürüyor. Randevuda aracın ekspertizi yapılıyor. Kullanıcı nihai fiyatı onayladığı takdirde, Otonakit aracı anında satın alıyor ve nakit olarak ödemeyi yapıyor.

Otonakit hizmete girdi.

Araçların Otonakit’te satılabilmesi için 2011 modelden daha yüksek model yılına, 150.000 km’den daha düşük km’ye sahip olması gerekiyor. Otomobil değerinin yüzde 40’ından fazla hasar kaydı olan, borçlu, hacizli ve cezalı araçlar ile ticari ve hafif ticari araçlar Otonakit kapsamı dışında.

Konuyla ilgili olarak konuşan Borusan Araç İhale Genel Müdürü Sinan Barutçuoğlu  “Bugün piyasadaki ikinci el araç alım servislerinin bazılarında kullanıcıya internetten çok cazip görünen bir fiyat veriliyor, ama ekspertize gittiklerinde verilen nihai satış fiyatı ilk verilen fiyatın oldukça altında kalabiliyor. Bu da aracını satan için müthiş bir hayal kırıklığı oluyor. Biz bu hayal kırıklığına son veriyoruz. Internet fiyatımız ile kati fiyat arasında uçurumlar olmasını istemiyoruz. Yani tabiri caizse Otonakit’te kötü sürpriz yok. Bu, tabi Borusan’ın sektördeki 20 yıllık deneyimini ve güvencesini, yenilikçi bir yaklaşımla Otonakit’e aktarmamızdan ileri geliyor. Doğru fiyatlama bizim için çok kritik. Otonakit’ten alınan araçları kurumsal alıcı müşterilerimize satıyoruz. Burada satıcı müşterilerimizi memnun ederken bizim de sürdürülebilir olmamızı sağlayacak en yüksek fiyat seviyesini bulmaya çalışıyoruz. Malum çok değişken bir pazarımız var, bu gerçekten zor bir iş. Hassas fiyatlama için sene başında fiyatlama servisimizi yapay zekâ/makine öğrenmesi ile desteklediğimizi duyurmuştuk. Bu alanda yatırımlarımıza devam ediyor ve ileride her marka/model araçta en isabetli ve güncel teklifleri sunabilmeyi arzuluyoruz” dedi.

İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Bursa’da toplam 6 lokasyonda hizmet veren Otonakit, ayda 1000 adetlik otomobil alım-satımı yapmayı hedefliyor.

Otonakit internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler