Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaDiğerOtomotiv tasarım ve proje yarışması başlıyor

Otomotiv tasarım ve proje yarışması başlıyor

Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması için başvurular 22 Ocak 2012 itibariyle başlıyor. Tasarımcılar, mucitler ve değerli bir fikri olduğunu düşünen herkes için, otomotiv sektörüyle ilgili çalışmalarını sunabilecekleri bir platform sağlayan yarışmanın başvuruları 22 Ocak – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında, online olarak www.otomotivprojeyarismasi.com ve  www.otomotivprojepazari.com adresleri üzerinden, dosya yükleme yoluyla yapılabilecek. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle düzenlenen Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması finalistlerini, farklı kategorilere verilecek toplam 228.000 TL para ödülü ve yurtdışında eğitim imkânı bekliyor.

 

“Türkiye Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması” sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler, ilgili dallarda eğitim alan öğrenciler ve otomobil tutkunlarını içine alan geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyabileceği, “Proje Pazarı” ve “Tasarım Yarışması” olmak üzere iki farklı projeyi kapsıyor.

 

Otomotiv Tasarım Yarışması, üniversite öğrencileri, profesyonel çevreler ile değerli bir fikri olan ve katılım kriterlerini karşılayan herkese açık bir yarışma olarak düzenleniyor. Katılımcılardan özgün ve yenilikçi projeler geliştirilmesinin beklendiği “Otomotiv Tasarım Yarışması”, komponent bazında; Ergonomi, Yenilenebilir Enerji – Çevre, Emniyet, Mekanik Fonksiyonellik olmak üzere dört kategoride katılıma açık.

Ar-Ge Proje Pazarı yarışması ise, akademik ve bilimsel araştırma faaliyeti yürüten üniversite, araştırma merkezi ve firmalar, sanayiciler, profesyonel olarak bu işle ilgilenen tüm birey ve ekiplerin projelerinin sanayiye kazandırılması amacıyla düzenleniyor. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenerek yapılması istenen Ar-Ge projeleri, Otomotiv Tasarım Yarışması’nda olduğu gibi dört farklı kategoride ele alınıyor. Yarışma sonunda, projeleri seçilen araştırmacı ve akademisyenlerin tasarımlarını sunabileceği ve sanayicilerle bir araya gelerek bire bir görüşme olanağına sahip olacakları bir sergi düzenlenecek.

Yarışma süresince detaylı bilgi ve gelişmeler, yarışmanın Facebook ve Twitter sayfalarından takip edilebilecek.

https://twitter.com/OtomotivTasarim
http://www.facebook.com/OtomotivProjeYarismasi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler