Pazartesi, Ekim 18, 2021
Ana SayfaAkaryakıtOpet Fuchs İstanbul Autoshow 2015’te yer aldı

Opet Fuchs İstanbul Autoshow 2015’te yer aldı

Opet ve dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ firması Fuchs ortaklığında faaliyet gösteren Opet Fuchs gücünü yenilikçi ürünlerden alıyor.50’nin üzerinde ülkede 4000 çalışanıyla faaliyet gösteren, yaklaşık 100.000 müşterisine özel çözümler üreten, dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ şirketi olanFuchs Petrolub SE, özellikle teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlarla sektöründeki öncü konumunu koruyor.Türkiye faaliyetlerini Opet Fuchs ile 2005 yılında endüstriyel yağlar ürün grubunda başlatan Fuchs, 2012 yılında otomotiv ürünlerini de kapsayan tam ortaklık yapısına geçerek Türkiye’deki yatırımlarını genişletmişti.

Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, otomobilin üretiminden hareketine her aşamasında yer aldıklarını söylüyor. Dünyada 30 üretim tesisine sahip Fuchs topluluğunun bir üyesi olduklarını ve 10.000’den fazla formülasyonla otomotiv endüstrisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşıladıklarını vurgulayan Murat Seyhan sözlerine şöyle devam ediyor: “Bir otomobil kaportasının üretiminde kullanılan sacın üretiminde hadde yağı olarak varız, o sacın kapı olarak şekillendirilmesinde ise kalıp yağı olarak varız. Otomobil motorunun üretiminde, ön camının üretiminde, kaputunun şekillendirilmesinde, tabanının korozyona karşı korunmasında, amortisörünün şekillenip işlev gören sıvısının ikmaline kadar, yani tüm parçalarının üretimi ve montajının her aşamasında bir Opet Fuchs ürününü bulabilirsiniz”.

Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan

Opet Fuchs, üretim aşaması sona erdikten sonra ise; otomobilin motor yağı, şanzıman yağı, antifrizi, fren hidroliği, rulman gresi gibi hareketinde gerekli olan tüm yağ, gres ve sıvıları için yenilikçi formüller geliştiren bir üretici. Opet Fuchs otomotiv yağlarında Opet, Fuchs, Ford Otosan onaylı FMY, Tofaş onaylı Opar Olio ve Türk Traktör markalı ürünler, oto bakım alanlarında ise Rom ve Wynn’s markaları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bu ürün yelpazesi; MAN, Volvo, Mercedes-Benz, Ford gibi dünyada saygın motor üreticilerinin onayına sahip.Endüstriyel yağlarda ise Fuchs markasıyla tüm OEM ve tedarikçilerinin güçlü çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler