Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaHaberlerOpel Experimental Concept

Opel Experimental Concept

Opel Experimental Concept. Opel, Experimental konsept otomobilini, 5-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Münih’te gerçekleşecek olan IAA Mobility’de sergileyeceğini duyurdu. Elektrikli konsept otomobil, 3 temel öğeye vurgu yapıyor. Bunlar “Detoks”, “Modern Alman” ve “Çevreci inovasyon” olarak sıralanıyor. Opel Experimental, 4D Opel Vizör ile Opel’in “Cesur ve Yalın” tasarım felsefesiyle markayı bir sonraki döneme taşıyor. Geleneksel yan aynalar yerini C sütunlarına tam olarak entegre edilmiş 180 derecelik kameralara bırakırken; keskin hatlar, kaslı çamurluk kemerleri, kendinden emin duruşu güçlendiriyor. İç mekânda kullanılan elektrokromik kumaşlar ile markanın yeni iç mekan anlayışı hakkında ipuçları veriyor.

Konu hakkında açıklama yapan Opel CEO’su Florian Huettl; “Opel Experimental, gelecek modellere ve teknolojilere, geleceğin tasarımına, hatta yeni bir çağa ve markanın geleceğine dair vizyonumuzu ortaya koyuyor. Bu çarpıcı konsept otomobil, yol gösteren bir ışığı temsil ediyor ve bir kez daha Opel’in öncü ruhunu sergiliyor” sözleriyle yeni konsept otomobili değerlendirdi.

Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Adams ise; “Opel Experimental konseptimiz, ‘Cesur ve Yalın’ tasarım felsefemizin daha uç noktada bir yorumunu sunarken, geleceğe yönelik vizyonumuzu da şekillendiriyor. Tasarımındaki birçok öğe ve arkasındaki fikir, gelecekteki seri üretim araçlarımızda da karşımıza çıkacak. Yeni model, dış tasarımı, çarpıcı silueti ve optimize edilmiş aerodinamik performansı ile öne çıkıyor. İç tasarım ise insanda sürükleyici ve duygusal bir kullanıcı deneyimi yaratıyor” şeklinde konuştu.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan “Elektrikli Opel Astra siparişe açıldı” haberine ulaşmak için BURAYA, Opel Almanya web sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler