Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img

Opel Adam

Opel, bir süredir “Opel Junior” ismiyle bahsettiği yeni şehir otomobilinin ismini açıkladı: Opel Adam. Opel böylece ürün gamının en küçük üyesi olacak bu otomobile aslında çok önemli bir isim vermiş oldu. Çünkü 1837-1895 yılları arasında yaşayan “Adam Opel”, şu an GM’in bir markası olan Opel’in kurucusu. Ama bu ismin seçilme nedeni olarak her dilde rahat şekilde telaffuz edilebilmesi gösteriliyor.

2013 model olarak yollara çıkması beklenen Opel Adam,Opel’in MINI Cooper ve Fiat 500 gibi araçlara olan yanıtı. 3 kapılı, 4 kişilik, 3.7 metre uzunluğundaki otomobil, tıpkı rakipleri gibi kişiselleştirilebilme seçeneklerine sahip olacak. Otomobilin şu anda motor seçenekleri hakkında bilgi yok. Ama turbodizel ve benzinli versiyonların yanına elektrikli bir versiyonun gelmesini öngörmek yanlış olmaz. 2012 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Opel Adam’ın şu an için hatlarını gösteren bir fotoğraf yok. Halen testleri devam eden otomobilin şimdilik kamuflajlı fotoğrafıyla yetineceğiz.

Opel Adam’ın Paris’te çekilmiş fotoğraf galerisi için BURAYA,

Türkiye’de satışı ile ilgili yayınlanmış habere ulaşmak için BURAYA,

 

Emre Anamur’un Opel Adam ile ilgili köşe yazısını okumak için BURAYA tıklayınız.

2 YORUMLAR

  1. Ben Opel Aşığı olmama rağmen isim iğrenç! Keşke resmi adı “Opel Allegra” olsaydı daha çok tutulabilirdi! Tamam, neden ismi Adam olduğunu da biliyorum (Opel’in Kurucu İsmi…) ama bizim de Adam kelimesi olduğumuz için %100 Türk Malı Opel gibi şeylere bulanabilir, Yapmayın!!! :S

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler