Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz Yeni Satış Modeli

Mercedes-Benz Yeni Satış Modeli

Mercedes-Benz Yeni Satış Modeli. Mercedes-Benz, otomobil ve hafif ticari araçlara yönelik olarak “Yeni Satış Modeli”ni duyurdu. Yeni satış modeli, online platformlar ve fiziki showroom’lar üzerinden yürütülecek, müşteri memnuniyeti odaklı bir iş modeli. Bu kapsamda Mercedes-Benz bayileri, acentelere dönüşecek. Ülke genelinde araç modellerinde geçerli tek fiyat uygulanacak, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkacak. Araç satış sözleşmeleri ve faturalandırma doğrudan Mercedes-Benz Otomotiv üzerinden gerçekleştirilecek. Araç plakalandırma ve teslimat süreçleri acenteler üzerinden yapılacak.

Yeni iş modeliyle birlikte Mercedes-Benz acenteleri, artık stok bulundurmak zorunda olmadıklarından finansal ve piyasa dalgalanmalarına dair riskleri azalacak, ülke genelindeki tek fiyat politikasıyla müşteri talep ve ihtiyaçlarına daha fazla odaklanma imkânı bulacaklar. Acenteler, daha önceden olduğu gibi ürün danışmanlığı, test sürüşü, araç teslimi, ikinci el araç satışı, satış sonrası hizmetler, aksesuar satışı ve teknik servis gibi konularda hizmetlerine devam edecek. Bu yeni iş modeli 15 Mayıs’ta devreye alınacak Online Store’da, ister acenteler üzerinden faaliyete girecek.

3 Mayıs 2023 günü İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan, “Giderek dijitalleşen bir dünyada, müşterilerin satın alma alışkanlıkları değişiyor ve sunduğumuz yeni satış modeli ister online ister fiziksel, tutarlı ve şeffaf bir satın alma yolculuğu sağlıyor. Ayrıca, yeni modelimiz ile müşterilerimiz nereden araç satın almayı seçerlerse seçsinler fiyatlandırma şeffaf ve tek şekilde sunulduğundan, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkıyor.” dedi.

Mercedes-Benz Otomotiv Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz ise, “Mercedes-Benz’in faaliyet gösterdiği ülkeler arasında Türkiye, hafif ticari araç satışlarında Yeni Satış Modeli’ni otomobil ile uygulayan ilk ülke oldu. Yeni modelimiz sayesinde müşteri deneyimini üst düzeye çıkaracak birçok yeni uygulamayı süreçlerimize dahil ettik. Online konfigüratör ve test sürüşü rezervasyon uygulaması müşterilerimizin direkt olarak kullanabileceği yeni uygulamalar olduğu gibi, bu deneyimi dolaylı olarak etkileyen geliştirmeleri de hayata geçirmiş durumdayız. Yeni Satış Modeli’nin devreye alınması sonrasında da araçların müşterimizin taleplerine göre çok daha spesifik olarak konfigüre edildiği filo satışlarında hem Mercedes-Benz olarak biz, hem de acentelerimiz her türlü desteği vermeyi sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Mercedes-Benz E Serisi 2023 haberini okumak için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler