Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaHaber EkstraMercedes-Benz Tech Türkiye

Mercedes-Benz Tech Türkiye

Mercedes-Benz Küresel IT Çözümleri Merkezi, daha kolay akılda kalacak “Mercedes-Benz Tech Türkiye” adını aldı.  40’tan fazla ülkedeki Mercedes-Benz Group AG lokasyonlarına hizmet veren Mercedes-Benz Tech Türkiye Direktörü Özlem Vidin Engindeniz isim değişikliği kararının ayrıntılarını açıkladı. Mercedes-Benz Tech Türkiye’nin Mercedes-Benz’deki stratejik öneminin arttığına değinen Engindeniz, yeni ismin gelecek hedeflerinden ilhamla belirlendiğini dile getirdi. Engindeniz, organizasyonun global proje ve çalışmalarda yer aldıkça kurulduğu günden bu yana 9 yıl içinde yaklaşık 10 kat büyüme kaydettiğini belirterek, “Ortalama 50 bin kullanıcıya, 72 farklı sistem güncellemesi, 40’tan fazla proje, 42 bin problem çözümü ve 600’den fazla geliştirme isteği gibi SAP hizmetleri veriyoruz. Siber güvenlik IT teknolojileri alanındaki operasyon ihtiyaçlarının da bir kısmının hayata geçirilmesi için seçilen merkezimiz, Mercedes-Benz’de kritik konularda görev almaya başladıkça müşteri güven seviyesini üst düzeye çıkardı. Bu da aslında Türkiye’ye olan güveni gözler önüne seriyor” dedi.

Mercedes-Benz Tech Türkiye Direktörü Özlem Vidin Engindeniz.

Engindeniz sözlerinin devamında, büyüyen Mercedes-Benz Tech Türkiye’nin yeni ihtiyaçlara bağlı olarak istihdamı artıracağını ifade ederek, “Mercedes-Benz’in tüm dünyadaki ürün ve hizmetlerini ilgilendiren yetkilendirmesi sonucunda çalışan sayımızı daha da artırma ihtiyacımız oluştu. Bu yıl IT alanında 200’den fazla yeni çalışanı ekibimize dâhil edeceğiz. Mercedes-Benz Tech Türkiye olarak daha çok ‘Yazılım Geliştirme Merkezi’ konumuna yerleşmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Yapay Zekâ, BIG Data ve cloud teknolojileri gibi alanlara daha fazla yatırımlar yapmak ve kendimizi geliştirmek planlarımız arasında yer alan konular.  Bu kapsamda Back-End, Front-End ve Full-Stack yazılım geliştirme alanlarında başlangıç veya ileri seviyede tecrübeli, ileri İngilizce seviyesine sahip tüm yazılımcıların başvurularını bekliyoruz. Ayrıca yazılım geliştirme uzmanları ve mühendislerinin yanı sıra SAP danışmanları, iş analistleri ve danışmanları, bilgi teknolojileri yöneticileri, ürün ve proje yöneticileri, siber güvenlik uzmanları, test ve otomasyon mühendisleri ile çözüm mimarları da istihdam edeceğiz” dedi.

200 kişilik yeni istihdam yaratacak Mercedes-Benz Tech Türkiye iş başvuruları https://www.mercedes-benz.com.tr/passengercars/the-brand/ik.pi.html/the-brand/ik/ik-ana-sayfa/ofis-kariyer-firsatlari web sitesinden ve Mercedes-Benz Türkiye LinkedIn  https://www.linkedin.com/company/mercedesbenzotomotiv/jobs/ sayfası üzerinden yapılabilir.

Otomobil.com.tr sitesinde 2013 yılında yayınlanmış ilk Küresel IT Hizmetleri Merkezi haberini okumak için BURAYA tıklayın!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler