Cumartesi, Ağustos 13, 2022
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz T Serisi duyuruldu

Mercedes-Benz T Serisi duyuruldu

Mercedes-Benz T Serisi duyuruldu. Daimler, 28 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile, 2022 yılının ilk yarısında T Serisi adlı yeni hafif ticari aracı (kompakt van) satışa sunacağını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Başkanı Marcus Breitschwerdt, “Yeni Mercedes-Benz T-Serisi ile bireysel ve ticari kullanıma yönelik kullanıcıların Mercedes-Benz dünyasına girmesini sağlayan bir araç sunacağız.” dedi

Henüz fotoğrafları ve teknik özellikleri açıklanmayan Mercedes-Benz T Serisi hakkında açıklama yapan Daimler Grup Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener ise bu yeni ticari araçta benzersiz bir tasarım anlayışı ile duygusal saflık ve gövde orantıları ile katma değer yaratan bir araç sunacaklarını söyledi.

Yeni Mercedes-Benz T-Serisi’nin fiyatı doğal olarak henüz belli değil. Ancak Mercedes-Benz bu aracın cazip bir fiyat-fayda oranına sahip olacağını söylüyor. En azından Almanya için… Bu yeni hafif ticari araç; içten yanmalı motor versiyonlarının yanı sıra, bir de elektrikli versiyona sahip olacak.

Bu arada Citan ne olacak diye merak edenlere şu açıklamayı yapalım. Bilindiği gibi Citan 2012 yılında tanıtılmıştı ve o aracın dünya medyasındaki ilk görüntüleri www.otomobil.com.tr sitesinde yer almıştı.

Mercedes-Benz kompakt van gamında 2 araç olacak, aynı platformu kullanacak bu araçlar Citan ve T Serisi. Citan daha fazla ticaret odaklı bir araç olarak konumlandırılacak. T Serisi ile aile kullanımı, hobi kullanımı odaklı bir kompakt van olacak.

Her iki araç da Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı ile üretilecek.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınladığımız Citan tanııım haberi için BURAYA, Citan test sürüşü için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler