Cuma, Eylül 17, 2021
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz otomobillerde yeni isimlendirme

Mercedes-Benz otomobillerde yeni isimlendirme

Mercedes-Benz, 2015 yılı itibarı ile bazı otomobil model serilerinin isimlerini değiştireceğini duyurdu. Daimler AG Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Ola Källenius ve Pazarlama İletişimi Bölüm Yöneticisi Dr. Jens Thiemer’ın bir basın toplantısı ile duyurduğu yeni isimlendirmeler aracın ait olduğu sınıfla birlikte motor seçenekleri için de bir takım farklılıklar içeriyor. Yeni isimlendirme stratejisi kapsamında Mercedes-Benz SUV modellerinin isimlendirilmesinde G Serisi baz alınıyor ve yapılan açıklamaya göre S Serisi platformundaki GL; GLS olarak, E Serisi platforumundaki ML; GLE olarak, C Serisi platformundaki GLK ise GLC adını alacak.

Mercedes-Benz_yeni_otomobil_isimlendirme_2015
Bununla birlikte motor isimlendirmelerinde de bir takım farklılıklar var ve artık her motor seçeneği tek harfle isimlendirilecek. Bunun sonunda BlueTec veya CDI olarak isimlendirilen dizel motorlar artık “d”, elektrikli motorlar Plug-in Hybrid veya Electric Drive yerine “e”, hidrojen yakıt hücreli motorlar F-Cell yerine “f”, Hybrid veya BlueTec Hybrid motorlar “h”, doğal hazla çalışan motorlar Natural Gas Drive yerine “c” harfi ile anılacak.

Mercedes-Benz_yeni_motor_adlandirma_2015

Bunlarla birlikte Maybach ismi de Mercedes-Maybach olarak tekrar hayat bulacak. Mercedes-Maybach alt markası, S Class (S Serisi) platformlu ultra lüks otomobiller, müşterilerin isteklerine göre kişiselleştirilebilecek.

Mercedes-Maybach_2015_X222_S600

Mercedes-Maybach_S_600_2015_X222

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler