Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz Fashion Week Istanbul bugün sona eriyor

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul bugün sona eriyor

7 Ekim Pazartesi günü başlayan İstanbul’un en önemli moda etkinliği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express 11 Ekim Cuma günü sona erecek. Defileler, moda konuşmaları ve renkli partilerle beş gün boyunca modaseverlere dopdolu bir program sunanMercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express, bu sezon Kuruçeşme Arena’da gerçekleşti. Marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonlarını sergiledikleri hafta boyunca toplam 43 defile ve sunum izlendi. 29 tasarımcının defile gerçekleştirdiği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express’te 11 tasarımcı ise Studio alanında özel sunumlar yaptı. Kuruçeşme Arena dışında da üç marka ve tasarımcının özel defile ve etkinlikleri takip edildi. Etkinlik takviminde, bu sezon ilk defa Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express’e katılan yetenekli tasarımcılar da dikkat çekiyor.


New York, Miami, Berlin, Sidney, Moskova ve TokyoModa Haftaları ile Zürih ve Sidney Moda Günleri’nin isim sponsoru olan ve geçtiğimiz sezon bu şehirlerin arasına İstanbul’u da ekleyenMercedes-Benz, Kuruçeşme Arena’daki etkinlik alanında kurulan Mercedes-Benz Lounge’da davetlilerini ağırladı. Ayrıca yeni Mercedes-Benz S Serisi de, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express boyunca Kuruçeşme Arena’da sergilenerek modaseverlerle buluştu.
Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, organizasyon start almadan önce yaptığı açıklamada, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express ile ilgili heyecanını dile getirerek “Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express ile yetenekli tasarımcılara kendilerini geliştirebilecekleri ve uluslararası arenaya koleksiyonlarını taşıyabilecekleri bir platform sağlayabildiğimiz için oldukça heyecanlıyız. Eminiz ki etkinlik, her sezon daha da güçlenerek İstanbul’un uluslararası bir moda merkezi olarak konumlanmasında önemli rol üstlenecek. 7-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express etkinliğinde tüm katılımcılarına şimdiden başarılar diliyoruz” şeklinde düşüncelerini paylaşmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler