Cuma, Mayıs 24, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraMercedes-Benz Türk’ten İETT’ye 221 Conecto

Mercedes-Benz Türk’ten İETT’ye 221 Conecto

Mercedes-Benz Türk, İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri) tarafından açılan 221 adetlik alçak tabanlı, körüklü belediye otobüsü ihalesini kazandı. İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, Genel Müdür Yardımcıları Mümin Kahveci, Dr. Hasan Özçelik, Dr. Maşuk Mete ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım’ın katılımı ile gerçekleştirilen törende, Mercedes-Benz Conecto tipi belediye otobüsü alımı için sözleşme imzalandı.

 

İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı imza töreninde yaptığı konuşmasında “İETT’nin 141’inci yılına girerken farklı imaj, farklı bir anlayış ve farklı bir yönetim felsefesiyle İstanbul’a ve geleceğine imza atma çabası içindeyiz. Körüklü otobüs ihalesi ile ilgili olarak bugün attığımız bu imza da İETT tarihinde yeni bir aşamayı oluşturuyor. Bu anlaşma Mercedes-Benz Türk için önemli bir başarı olduğu kadar İstanbul halkı için de çok olumlu bir gelişmedir. Bizler de bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ise “İstanbul Hoşdere Fabrika’mızda üretilmekte olan körüklü Conecto otobüsler için attığımız bu imza ile İETT ile şirketimiz arasındaki köklü işbirliğimizi devam ettiriyoruz. Böylece Mercedes-Benz Türk olarak hem İstanbul’a hem de Türkiye’ye katkı sağlamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Mercedes-Benz Türk tarafından İstanbul Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen 155 yolcu kapasiteli, körüklü Mercedes-Benz Conecto; tam alçak tabana, duraklarda binip/inmeyi kolaylaştıran yana yatma özelliğine, üç adet 19 inç’lik LCD ekran ve sekiz adet kamera ile araç içi ve araç dışı anons sistemine sahip. En güncel teknolojileri içeren aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle donatılmış otobüsün motoru Euro 5 çevre normuna uygun. Eylül 2012’ye kadar teslim edilecek olan 221 adet körüklü Mercedes-Benz Conecto, beş yıl garantili olacak ve bu süre boyunca bakımları Mercedes-Benz Türk tarafından yapılacak.

İstanbul halkına hizmet veren İETT filosunun yüzde 50’si Mercedes-Benz marka otobüslerden oluşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler