Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Haberler Maserati Levante Türkiye'de

Maserati Levante Türkiye’de

Maserati Levante Türkiye’de.

2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Maserati Levante Türkiye’de. Tofaş çatısı altında faaliyet gösteren, Ferrari ve Maserati’nin distribütörlüğünü yürüten FerMas tarafından satışa sunulan Maserati’nin SUV modeli Levante’de ikisi benzinli biri dizel olmak üzere 3 motor seçeneği sunuluyor. Başlangıç fiyatı 190.000 Euro olarak açıklanan Maserati Levante’nin Türkiye kotası 50 adet ve bunun 25 adeti şimdiden satılmış durumda. Maserati Levante’nin Türkiye’ye gelmesi ile ilgili açıklama yapan FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Maserati’nin Levante modelini, Türkiye’de birçok Avrupa ülkesinden önce satışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maserati Levante, dünya genelinde henüz yollara çıkmadan çok yoğun ilgi görüyor” dedi.

Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati’nin lüks ve sportif SUV modeli Levante’yi ülkemizde satışa sundu. 190 bin Euro’luk başlangıç fiyatına sahip Maserati Levante, Türkiye’de ikisi benzinli olmak üzere üç motor seçeneğiyle müşterilerinin beğenisine sunuluyor. FerMas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Yeni SUV modelimizi, Türkiye’de birçok Avrupa ülkesinden önce satışa sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Maserati Levante, dünya genelinde henüz yollara çıkmadan çok yoğun ilgi görüyor. Bu sene Türkiye için ayrılan 50 adetlik Maserati Levante modeli kotamızın yarısını şimdiden sattık. Kalan 25 adet Masereti Levante için ise çok yoğun talep alıyoruz” dedi.

Maserati_Levante_Turkiyede

Adını hafif esintiden aniden şiddetli bir fırtınaya dönüşebilen bir Akdeniz rüzgarı olan Levante’den alan Maserati Levante’nin tüm versiyonlarında; farklı sürüş modlarına göre elektronik olarak uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört çeker  teknolojisi Q4 ve markanın yeni SUV modeli için optimize edilen 8 kademeli otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Vites topuzunun bitişiğinde yer alan anahtarda üç sürüş modu butonu (I.C.E. -Increased Control & Efficiency- Yükseltilmiş Kontrol ve Yeterlilik-, Spor ve Off-road) bulunuyor.

Levante’nin dizel versiyonunda 3.0 litrelik, 275 HP ve 600 Nm tork üreten V6 silindirli bir güç ünitesi görev yapıyor. Bu motor otomobile 230 km/s’lik maksimum hız ve 6.9 saniyelik 0-100 km/s hızlanma değeri sağlıyor.

Benzinli motor seçeneklerinin alt basamağını oluşturan 3.0 litrelik motor ise 350 HP’lik gücü ve 1750-5000 d/d aralığında sunduğu 500 Nm tork ile Levante’yi 6.0 saniye’de 0’dan 100 km/s’ye taşırken, maksimum 251 km/s’lik son hıza ulaştırabiliyor.

Maserati_Levante_ic_mekan    Levante S ise şimdilik en güçlü Maserati SUV seçeneği. Bu otomobilde yer alan 3.0 litrelik, V6 silindirli çift turbolu motor ise 430 HP güç ve 580 Nm tork üretiyor. Maksimum hızı 264 km/s olan Levante S’in 0-100 km/s değeriyse 5.2 saniye.

Maserati Levante (3)

Maserati Levante (4)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler