Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaHaberlerLassa V1 Challenge 2015 sezonu yarın start alıyor

Lassa V1 Challenge 2015 sezonu yarın start alıyor

Tek marka kupası Lassa V1 Challenge, 2015 sezonuna yenilikler ve rekorlarla start veriyor. Son yılların en önemli otomobil sporu organizasyonlarından biri haline gelen ve seyirciyle motorsporlarını bir araya getirmeyi başaran Lassa V1, beşinci sezonuna başlarken yine çok iddialı. Volkicar yarış otomobilleriyle Türkiye ve yurtdışında bir çok ülkede organize edilen V1 yarışlarına ilgi günden güne artarken bu sene Lassa V1’de kayıtlar 22 ‘de kapatıldı. Böylelikle 2015 Lassa V1 Challenge, Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en yüksek katılımlı tek marka kupası oldu. Bu güne kadar 107 adet üretilen yerli yarış otomobili Volkicar’ın 22 adedi Türkiye’deki yarışlarda kullanılıyordu. Gelen talepleri karşılamakta çok seçici olduklarını söyleyen Volkan Işık, “Artan bir rekabet ve seyir heyecanı bizi bekliyor. Rekabetçi 22 pilotun hepsi bu sezon en iyi olmak ve para ödüllerini kazanmak için yarışacak. V1, 5’inci yılına başlarken daha çok bilinen, daha çok izlenen ve daha çok ilgi gören bir organizasyon olmayı başardı. Bu sene Lassa V1’in en güzel sezonlarından biri olacak” dedi.

Can Tolon, Burak Çukurova, Yağız Avcı ve diğer pilotlar

Lassa V1’e kabul edilen 22 isim içinde daha önce V1’de şampiyonluk yaşamış olan Can Tolon, Burak Çukurova ve Yağız Avcı yine oldukça iddialı. Ayrıca geçen senelerde podyumda kendilerine yer bulan Koray Muratoğlu, Göksun Erkek, Dağhan Ünlüdoğan gibi isimlerin liderliği zorlamaları bekleniyor. V1 Challenge’ın 2’nci ligi olan V2 Challenge’dan yetişen genç pilotlar Toprak Candan, Ayhancan Güven, Ali Türkkan ve Kadir Akça hem gençler klasmanında hem de genel klasmanda iddialı olmak için yarışacaklar. Master Cup’ta Özgür Gür ve Burak Ertem arasındaki rekabet devam ederken onlara Burak Sohtorik, Bahadır Durukan ve Önder Erdem de katılacak. Volkicar ile iddialarını ortaya koyan pilotların da katılımı ile bu sene zevkli, heyecanlı, rekabeti çok yüksek bir sene yaşanacak. Geçen sene Lassa V1’e renk katan ünlü oyuncu Ümit Erdim, bu sene de tecrübeli rakiplerine karşı elinden geleni yaparak Volkicar zevkini yaşatmaya devam edecek.

Lassa V1 Challenge 2015 02

Rekor para ödülü

Her yıl çıtayı yükselten V1’de heyecanı arttıracak bir diğer faktör para ödülü olacak. Türkiye’nin ilk para ödüllü şampiyonası Lassa V1’de bu sene para ödülü arttırılarak her yarışta birinciye 10.000 TL, ikinciye 4.000 TL ve üçüncüye 2.000 TL verileceği açıklandı. Bu ödül, şampiyonda rekabeti arttırarak izleyenlere seyre değer bir yarış sunulmasına katkı sağlayacak. Başarılı pilotları her zaman ödüllendiren Lassa V1, başarılı pilotların tercihi olan şampiyona olmaya devam edecek.

NTV Spor canlı yayınları devam ediyor

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin tek canlı yayınlanan otomobil yarışı organizasyonu olan Lassa V1, televizyon seyircisiyle motorsporlarını buluşturmaya devam ediyor. İlk yarış 9 Mayıs günü İzmit Körfez Pisti’nde koşulacak ve saat 15:00’ten itibaren NTV Spor kanalından canlı yayınlanacak. Programda pilotlarla röportajlar ve özel anlar izleyenlerle buluşturulacak.

Lassa V1 Challenge 2015 Yarış takvimi:

Yarış Tarih Yer
1 9 Mayıs 2015 Körfez Yarış Pisti
2 31 Mayıs 2015 Ülkü Yarış Pisti
3 30 Ağustos 2015 Körfez Yarış Pisti
4 13 Eylül 2015 TBA
5 4 Ekim 2015 Aydın Yarış Pisti
6 8 Kasım 2015 Adana Yarış Pisti

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler