Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaber EkstraKYMCO distribütörü Doğan Trend Otomotiv oldu

KYMCO distribütörü Doğan Trend Otomotiv oldu

KYMCO distribütörü Doğan Trend Otomotiv oldu. Doğan Holding bünyesindeki Doğan Trend Otomotiv, motosiklet ve ATV sınıfındaki araçlarıyla bilinen KYMCO markasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü oldu. Yıllık 1 milyon adetlik küresel motosiklet üretiminde özellikle scooter sınıfında söz sahibi olan KYMCO, kendi kategorisinde Avrupa pazarında üçüncü konumda.

Konuyla ilgili konuşan Doğan Holding Otomotiv Grubu şirketleri ve Doğan Trend CEO’su Kağan Dağtekin, “Otomotiv işimizi büyütmeyi ve çeşitlendirmeyi amaçladığımız, kısaca ‘4×4’ adını verdiğimiz stratejik planımızı hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Mutluyuz, çalışmalarımız meyvelerini vermeye başladı. KYMCO ile önemli bir adım attığımıza inanıyoruz. Kısa vadede motosiklet iş hacmimizi yeni markamızla beraber en az ikiye katlamayı uzun vadede ise Türkiye’mize tüm Avrupa’yı hedefleyen üretim tesisini kazandırmayı umuyoruz” dedi. KYMCO Türkiye için merkezi yapılanma çalışmalarına hızla başladıklarını sözlerine ekleyen Dağtekin, ilk olarak Avrupa’da başarılarıyla öne çıkan scooter modellerini ve ardından elektrikli modelleri de ürün gamına ekleyeceklerini sözlerine ekledi.

KYMCO Türkiye ürün gamında; Agility 125i +16, Agility 125i Carry, People S 125i, People S 150i, Xtown 250i ve Downtown 350i TCS modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor. KYMCO ve Türkiye’de sunulacak ürün yelpazesi hakkında daha fazla bilgi kymco.com.tr internet sitesinde bulunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler