Cumartesi, Mayıs 18, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraKarsan, V1 projesiyle üç ödül birden aldı

Karsan, V1 projesiyle üç ödül birden aldı

Karsan, Türkiye’nin yerli otomotiv markasını yaratmak üzere geliştirdiği V1 projesiyle Stevie International Business Awards’da üç ayrı kategoride “Onur Ödülü”ne layık görüldü. Karsan, New York Taksi ihalesi ile ilk adımlarını attığı V1 projesi kapsamında Stevie Ödülleri’nde Automotive Executive of The Year (Yılın Otomotiv Şirketi Yöneticisi), Automotive Company of The Year (Yılın Otomotiv Şirketi) ve Brand Management (Marka Yönetimi) katergorilerinde 50’den fazla ülkeden gönderilen 3000’in üzerindeki başvuru arasından her üç kategoride de onur ödülüne layık görüldü.

11 Ekim Salı gecesi, 35 ülkeden 200 davetlinin katıldığı, Emirates Palace Abu Dabi’de gerçekleşen International Business Awards (Uluslararası İş Ödülleri) gala gecesinde, Karsan’ı temsil eden Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü Kadir Üsküp, Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaret Bakanı Shaika Lubna’dan ödülleri teslim aldı. Üsküp ödüllerle ilgili olarak “Apple, DHL, IBM, Toyota gibi dünya devleriyle aynı platformda yer almak bizi onurlandırıyor, önümüzdeki yıllarda yeni atılımlarımızla çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

International Business Awards’da elde edilen başarılar ile ilgili görüşlerini dile getiren Karsan CEO’su Murat Selek ise; “Türkiye’nin ilk yerli otomotiv markasını yaratmak ve global platformda taksi segmentini sahiplenmek amacıyla çıktığımız yolda kısa zamanda büyük başarılara imza attık. New York Taksi ihalesinde New York halkının en çok beğendiği taksi rakiplerine büyük fark atarak V1 seçildi, ihalede son üçe kaldık ve böylece dünya metropollerinin dikkatini çektik. İş dünyasının tek uluslar arası ödülü olan Stevie’de onur ödülüne layık görüldüğümüz kategoriler gelecekte imza atacağımız güzel işlerin habercisi. Bu sadece Karsan değil Türk otomotiv sanayi için de gurur verici bir haber” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler