Perşembe, Mayıs 28, 2020
Ana Sayfa Haber Ekstra Karsan Otonom Atak Electric’e ilk sipariş

Karsan Otonom Atak Electric’e ilk sipariş

Karsan Otonom Atak Electic’e ilk sipariş Romanya’dan geldi. Karsan’dan yapılan açıklamaya göre Romanya’nın öncü teknoloji şirketlerinden BSCI, Ploeşti şehrindeki Endüstri Parkı’nda kullanılmak üzere bir tane Otonom Atak Electric siparişi verdi. Proje kapsamında sınırları tanımlanmış pilot bir alanda (geofence) hizmet verecek olan Karsan Otonom Atak Electric, yıl sonunda Romanya’ya teslim edilecek. Bu araçla birlikte 8 metrelik araç sınıfında ilk defa bir otonom otobüs satışı da yapılmış olacak. Konuyla ilgili olarak konuşan Karsan CEO’su Okan Baş “Seviye-4 otonom sürüş özellikleri kazandırmayı hedeflediğimiz Otonom Atak Electric’te, kısa süre içerisinde Avrupa’nın dikkatini çektik ve Romanya’nın önemli teknoloji şirketlerinden birisi olan BSCI’dan siparişimizi aldık. Bu sipariş, projeye olan inancımızı daha da kuvvetlendiriyor. Ağustos ayında prototipini tamamlayacağımız Otonom Atak Electric, gerçek yol koşullarına uyarlanmış ilk otonom sürüş özelliklerine sahip elektrikli otobüs olacak. Ayrıca, yılsonuna kadar teslim etmeyi planladığımız bu siparişle, 8 metre sınıfında Avrupa’da ilk otonom proje satışını da gerçekleştirmiş olacağız. Sürdürülebilir ulaştırma çözümlerinde öncü yaklaşımımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ederken, tüm dünyayı etkileyen salgını en kısa sürede atlatarak tekrar sağlıklı günlere kavuşmamızı temenni ederim.” dedi.

Karsan internet sitesine ulaşmak için BURAYA, otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Karsan Otonom Atak Electric haberine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Karsan Otonom Atak Electric’e ilk sipariş konusunda açıklama yapan Okan Baş, Otonom Atak Electric ile kısa süre içerisinde Avrupa’nın dikkatini çektiklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler