Çarşamba, Şubat 21, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraKarsan Belçika’ya Atak Electric sattı

Karsan Belçika’ya Atak Electric sattı

spot_imgspot_imgspot_img

Karsan Belçika’ya Atak Electric sattı. Otomobil.com.tr adından da belli olduğu gibi öncelikle bir otomobil sitesi. Ancak zaman zaman otobüs ve kamyon gibi branşlarda da haberlere yer veriyoruz.  Ülkemizde özellikle elektrikli otobüs – minibüs grubundaki araçlar ile adından söz ettiren Karsan, Belçika’da faaliyet gösteren büyük bir taşımacılık firması olan Keolis’e 2 adet Atak Electric teslim etti. Teslimat geçtiğimiz yılın aralık ayında yapıldı. 52 kişilik oturma kapasiteli 8 metrelik bu otobüsler, kentte büyük bir ofis kompleksi olan Zuiderpoort iş merkezi çalışanlarının ulaşımında dizel motorlu otobüslerin yerine hizmet veriyor. Zuiderpoort çalışanlarının Ghent – Saint Pierre garı ulaşımı için kullanılan 8 metrelik Atak Electric otobüsler; hafta içi yoğun saatlerde 15 dakikada bir ve normal saatlerde 30 dakikada bir sefere çıkıyor.

230 kW güç ve 2500 Nm tork üreten elektrik motoruna sahip elektrikli Karsan Atak, BMW tarafından geliştirilen beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesine sahip. AC şarj üniteleriyle 5 saatte, DC ünitesiyle de 3 saatte şarj olabildiği açıklanan Karsan Atak Electric’in menzili ise 300 km.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Karsan haberleri için BURAYA, Karsan internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler