Cumartesi, Mayıs 15, 2021
Ana Sayfa Haberler Jaguar Land Rover ARCH Concept’e geçiyor

Jaguar Land Rover ARCH Concept’e geçiyor

Jaguar Land Rover Arch Concept Avcılar’da açıldı

Jaguar ve Land Rover markalarının satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye çapında sürdüren Borusan Oto, Jaguar ve Land Rover markalarına yönelik yeni showroom ve servis konseptini hayata geçirdi. Kısa bir süre önce Jaguar markasının da Borusan Otomotiv bünyesine geçmesiyle tüm dünyada olduğu gibi Jaguar ve Land Rover markalarının aynı çatıda ve yeni bir kurumsal kimlik altında satılma kararı alınması sonrasında, Borusan Oto da bu yönde ilk önemli adımını attı. Borusan Oto, Türkiye’nin ilk Jaguar Land Rover dual tesisini Avcılar’da hizmete geçirdi. Türkiye’nin ilk ve dünyadaki sayılı ARCH Concept olarak adlandırılan Jaguar Land Rover showroom ve servisi, her iki markaya da hizmet verecek. Yeni showroom ve servis modern ekipman ve teknolojinin yanı sıra donanımlı, hizmet odaklı personeliyle premium hizmet sunacak.

Jaguar LandRover 02

Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, Türkiye’nin Avcılar’da açılan ve ilk Jaguar Land Rover dual tesisi özelliğini taşıyan yeni showroom’un sektörün en prestijli tesislerinden biri olduğunu belirtti. Jaguar Land Rover Genel Müdürü Simay Alsan ise “Jaguar ve Land Rover, bu iki İngiliz marka, Borusan Otomotiv’in güvencesi ve gelişen yetkili satıcı ağı ile daha da başarılı günlere doğru ilerliyor. Jaguar’da hedefimiz 2020 yılında 3000 adetlik satışa ulaşmak. 2017 yılı sonuna kadar, Türkiye’deki bütün yetkili satıcılarımız gerekli yatırımları yaparak ARCH konsepte sahip showroom’lara sahip olacak” dedi.

Borusan Oto Avcılar Jaguar Land Rover tesis açılışına katılan Jaguar Land Rover Avrupa Bölgesi Satış Müdürü Christian Blank, Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya’ya markalar adına bu yatırım için teşekkür ederek plaket verdi. Christian Blank Borusan Oto’nun yaptığı bu ilk tesisin beklentilerinin de üzerinde olduğunu ve yeni kurumsal kimlik açısından tüm Avrupa ülkelerine örnek olarak gösterileceğini ifade etti.

Jaguar LandRover 01

3.5 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen tesiste 525 metrekarelik showroom’da 12 adet Jaguar ve Land Rover araç sergileme kapasitesi bulunuyor. Borusan Oto’nun Jaguar Land Rover yatırımları 2016 yılında Ankara ve Adana-Mersin bölgesinde, 2017 yılı başlarında da İstanbul’da inşa edilecek ikinci tesisle devam edecek. Borusan Oto 2015 yılını 800 adet Land Rover, 110 adet Jaguar satışıyla kapattı. 2016 yılında ise 1000 adet Land Rover, 380 adet de Jaguar satışı yapmak hedefleniyor. Jaguar satışlarının 2015’te yenilenen XE, XF modelleri ve 2016 yılında satışına başlanacak ilk Jaguar SUV modeli olan F-Pace ile arttırılması amaçlanıyor. Şirketin 2020 hedefi ise 3000 adet Jaguar satmak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler