Cumartesi, Mayıs 18, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerİstanbul Ralli Kupası start alıyor

İstanbul Ralli Kupası start alıyor

Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen İstanbul Ralli Kupası 2011 bu hafta sonu başlıyor. Toplam üç ayak üzerinden İstanbul Anadolu yakasındaki toprak etaplarda koşulacak şampiyonanın basın toplantısı Crowne Plaza İstanbul Asia’da gerçekleştirildi.

 

Basın toplantısına katılan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Hilmi Orbay “İstanbul Ralli kupasının genç ve amatör tüm sporcular için öneminin farkındayız. Tüm imkânlarımızı seferber ederek, sponsorlarımızın desteğiyle kupamızı organize ediyoruz. Bize destek olan Via/Port, Crowne Plaza, İTO, Fiat ve Ford’a teşekkür ederiz” dedi. Yarışa bu sene de ev sahipliği yapacak olan Via/Port AVM’nin Genel Müdürü Ogün Turanlı yaptığı konuşmada “Sizlerin de bildiği üzere bu sene İstanbul Ralli Kupası’na üçüncü defa ev sahipliği yapıyoruz. Ayrıca Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da iki defa Ralli Merkezi ve Servis Alanı olarak hizmet verdik. Via/Port AVM artık ralliyle bütünleşti ve biz bundan büyük keyif alıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ayrıca basın toplantısında Crowne Plaza Otel Müdürü Ergün Demiray, 2010 İstanbul Ralli Şampiyonası birincisi Menderes Okur, Castrol Ford Türkiye takımının 2011 Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonu olan ismi Yağız Avcı ve kupanın direktörlüğünü üstlenen Vedat Bostancı da hazır bulundular. 3-4 Aralık, 17-18 Aralık ve 23-24 Aralık tarihlerinde yapılacak kupaya önceki senelerde olduğu gibi katılımın yüksek olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta sonu Cumhuriyet ve Riva etaplarında iki geçiş ve 46 özel etap kilometresi üzerinden organize edilecek yarışın startı 3 Aralık Cumartesi akşamı saat 18:00’da Via/Port içerisindeki Gençlik Meydanı’ndan verilecek. Ralli Merkezi olarak Crowne Plaza’nın kullanılacağı yarışların servis alanı yine Via/Port’un içerisinde olacak ve tüm gün ziyaret edilebilecek.

 

Yarışla ilgili diğer bilgilere İSOK’un www.isok.org.tr adresindeki web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Haber: Gürkan Çağlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler