Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarİstanbul Autoshow 2012 2 Kasım’da Tüyap’ta

İstanbul Autoshow 2012 2 Kasım’da Tüyap’ta

2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan 14’üncü Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012 için geri sayım başladı. Yeni yerinde ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan İstanbul Autoshow 2012’de 4 modelin dünya prömiyeri, 31 modelinse Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek. 45 markanın toplam 500’e yakın model sergileyeceği, “Sektörün güç gösterisi” sloganlı İstanbul Autoshow 2012, 1 Kasım’da basın ve özel konuklar için düzenlenecek VIP günüyle ilk konukları ağırlayacak, 2 Kasım’da ise ziyarete açılacak. ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliği ile bu yıl ilk kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Autoshow 2012, 12 salonda ve toplam 50.000 metrekare stand kurulum alanında gerçekleşecek. İstanbul Autoshow 2012 için devam eden hazırlıklarla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ve Shell &Turcas Petrol Anonim Şirketi CEO’su Jacek Dziembaj’ın katılımıyla 19 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi.

“45 markanın 500 modeli sergilenecek”

Basın toplantısında konuşan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar İstanbul Autoshow Otomobil Fuarı’nın 14’üncü yılında, Türkiye otomotiv sektörünün gerek ülkemizde gerekse uluslararası platformlarda tanıtımına büyük katkı sağlayacak bir organizasyon olacağını belirterek şunları söyledi: “Bu yıl fuarda; 45 markanın 500’e yakın modeli ilk kez bir arada sergilenecek ve toplam 4 modelin dünya, 31 modelin Türkiye lansmanı gerçekleştirilecek. Dünyadaki neredeyse tüm markalar Türkiye’de temsil ediliyor. Yeni ürünlerin lansmanlarının ülkemizde gerçekleşecek olması da markaların Türkiye’ye ne kadar büyük önem verdiklerini gösteriyor. Fuar açılışı vesilesiyle birçok markanın en üst düzey yöneticileri de İstanbul’da bulunacaklar. Ayrıca, Uluslararası Otomotiv Sanayicileri Birliği OICA’nın yıllık olağan Genel Kurul toplantısının Autoshow fuarıyla aynı tarihlere denk getirilmiş olması, bu toplantının aynı tarihlerde İstanbul’da düzenlenmesi, fuarımıza ayrı bir anlam kazandırıyor. 25 ülkeden 45 OICA temsilcisi, fuarımızın açılışında bizimle birlikte olacaklar ve otomotiv sektöründe ülkemizin geldiği ileri noktayı ve geleceğe dönük gerçek potansiyelini bizzat tecrübe edecekler. OICA Başkanı Sayın Patrick Blain’in de diğer üyelerle birlikte açılışımızda bulunup bir konuşma yapmasını planlıyoruz”.

“TÜYAP’ta yerleşim 22 Ekim’de başlayacak”

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi Autoshow Başkanı İlhan Ersözlü ise basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İstanbul Autoshow 2012’ye katılacak markaların standlarını hazırlamaları için TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yerleşim 22 Ekim’de başlayacak. Mart ayından bu yana her marka için bir eylem planı oluşturuldu ve tüm çalışmalar bu plana göre takip edildi. Heyecanla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Makul bir bütçe ile ailece tüm bir günü keyifle geçirmek isteyenler için her türlü konforu sunacak olan İstanbul Autoshow’a herkesin kolayca ulaşabilmesi için de yeni düzenlemeler yapıldı. Metrobüsle ulaşma imkânı sağlandı, İstanbul’un çok çeşitli noktalarında var olan servisler artırıldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne özel araçlarıyla geleceklere ise 4500 araç kapasiteli açık otopark ile 600 araçlık kapalı otopark hizmet verecek”.

3 Fransız üreticiden 4 dünya tanıtımı

Haberimizde geçen “4 dünya tanıtımı” konusuna bir açıklık getirmek gerekirse: İstanbul Autoshow 2012’de dünya tanıtımı yapılacak en önemli iki otomobil yeni yüzlü makyajlı Renault Fluence 2013 ve yeni Renault Symbol 2013 olacak. Dünya tanıtımı adıyla anılan, ancak biz basın mensuplarına Paris Otomobil Fuarı’nda gösterilen ve hatta İstanbul Autoshow 2012’den önce test sürüşü bile gerçekleştirdiğimiz diğer iki model ise, PSA Grubu’nda kuzen olan Peugeot 301 (301 1.6 HDi 92 HP testine ulaşmak için BURAYA tıklayın) ve Citroen C-Elysee (Detaylı haberi ve Türkiye fiyatı için BURAYA tıklayın). Bu iki model, Paris Otomobil Fuarı’nın basın günlerinde tanıtılmış, ancak halk günlerinde sergilenmemişti. Bu nedenle, Peugeot 301 ve Citroen C-Elysee ‘ninTürkiye’de ilk halk gösterimlerinin gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz. Sonuç olarak, İstanbul Otomobil Fuarı 2012’de dünya tanıtımları yapılacak olan 4 yeni model de Fransız üreticilere ait.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler