Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaber Ekstraİstanbul’da Uluslararası Yarış Güvenliği Eğitimi

İstanbul’da Uluslararası Yarış Güvenliği Eğitimi

İstanbul, 16-18 Kasım tarihlerinde bir ilke ev sahipliği yapacak. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED),  MOST İstanbul (Motorsport Safety Training in İstanbul) adı altında iki günlük bir “Yarış Güvenliği Eğitim Semineri” düzenleyerek FIA’ya bağlı ülkelerin federasyon temsilcilerini ağırlayacak.

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Uluslararası Otomobil Federasyonun (FIA) bir üyesi olmasının yanı sıra, FIA’ya bağlı Enstitüsü’nün ve FIA Vakfı’nın da üyesi konumunda. 2004 yılında kurulan FIA Enstitüsü, özellikle otomobil sporlarında güvenlik ile eğitim konularına ağırlık veriyor ve kendisine bağlı olan ülke federasyonlarının yarattığı eğitim projelerini destekliyor. TOSFED, FIA Enstitüsü eğitim akreditasyon işlemlerine başvurduktan sonra, 2010 yılında dünyadaki diğer ülkeler arasında üçüncü sırada yer alarak “Gümüş Akreditasyon”a sahip eğitmen federasyon sıfatını kazandı.

 

Türkiye olarak ev sahipliği yapacağımız bu eğitime Avrupa ve Ortadoğu bölgesindeki FIA’ya bağlı ülkelerin federasyonları davet edildi. İki gün sürecek olan organizasyonda, konusunda uzman yerli, yabancı eğitmen ve konuşmacıların katılımı ile hem teorik, hem de pratik eğitimler yapılacak. İstanbul’da yapılacak olan eğitimin programında, birinci gün ralli etaplarında güvenlik, ikinci gün ise pist yarışlarında güvenlik ele alınacak. The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da teorik eğitimleri verilecek seminerin uygulamaları ise, Dünya Ralli Şampiyonası’nda kullanılan deneme sürüşü etabı ile İstanbul Park’ta yapılacak. 

 

TOSFED’e bağlı organizatör kulüpler ve üst düzey yöneticilerin de davetli olduğu seminerde, katılım 150 kişiyle sınırlanmış durumda. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile organize edilecek olan eğitimle ilgili ayrıntılı bilgi www.mostistanbul.com adresinde yer alıyor.

Haber: Gürkan Çağlar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler