Cuma, Kasım 26, 2021
Ana SayfaFuarInfiniti VC-T motor Paris’te tanıtılacak

Infiniti VC-T motor Paris’te tanıtılacak

Infiniti VC-T motor Paris Otomobil Fuarı’nı bekliyor. Basın mensuplarına gönderilen bilgiye göre dünyanın ilk Variable Compression-Turbocharged (Değişken Sıkıştırmalı Turbo) motoru olan Infiniti VC-T motor Japon üretici tarafından yapılan 20 yıllık bir çalışmanın ürünü. 29 Eylül 2016 tarihinde Paris Motorshow’un basın gününde dünya prömiyeri yapılacak olan Infiniti VC-T motor 4 silindirli ve içten yanmalı benzinli bir ünite.

Infiniti Motor Company Başkanı Roland Krueger, yaptığı açıklamada, bu motorun hem Infiniti markası hem de içten yanmalı motorlar için devrim niteliğinde bir adım olduğunu vurguladı. Bu teknoloji sayesinde 2.0 litrelik bir içten yanmalı benzinli motorun gücünü daha küçük bir motorda elde edebileceklerini ve bunu yaparken de yakıt tasarrufundan taviz vermeyeceklerini belirten Krueger, artık motorların sabit sıkıştırma oranlarına mahkum olmayacaklarını ifade etti.

Infiniti VC-T motor teknolojisinde sıkıştırma oranlarının 8:1 (yüksek performans) ile 14:1 (maksimum yakıt tasarrufu) arasında değişebildiği belirtiliyor. Bu değişken oranlar, tamamen otomatik olarak, sistem tarafından seçilip ayarlanıyor. Kısacası sürücünün hiçbir ekstra efor sarf etmesi gerekmiyor. Öte yandan; Infiniti VC-T teknolojisinde, motorun geleneksel motorlara göre daha hafif ve daha küçük boyutta olduğu vurgulanıyor.

Güncelleme, 30 Eylül 2016: Infiniti VC-Turbo motor tanıltıldı. İlgili habere ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler