Salı, Ocak 18, 2022
Ana SayfaDiğerİnci Akü Çin’de Uluslararası Otomobil Parçaları Fuarı’na katıldı

İnci Akü Çin’de Uluslararası Otomobil Parçaları Fuarı’na katıldı

Akü sektörünün teknoloji lideri İnci Akü, 2007’den bu yana her yıl Çin’in Pekin şehrinde düzenlenen Uluslararası Otomobil Parçaları Fuarı’nda (CIAPE 2013) yerini aldı. 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuara otomobil, ticari araç, motosiklet, karavan, parça ve aksesuar sektörü temsilcileri katıldı. Otomotiv sektörünün önemli organizasyonlarından biri olan fuara bu yıl Çin’den ve 12 farklı ülkeden 2000 kurum katıldı.
İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Göksel Paker, “Bugün yılda 18 milyon adet araç üreten Çin’in 2017 yılında 26 milyon adet, 2023 yılında ise 34 milyon adet araç üretmesi bekleniyor. Burada gelişmeye oldukça açık bir pazar var. CIAPE fuarı da Çin Ticaret Bakanlığı destekli Çin’de organize edilen tek uluslararası otomotiv yedek parça, ekipman, servis ve aksesuar fuarı. Fuarda Türkiye’nin “Focus Country” – “Odak Ülke” statüsünde olmasından ve Çin’de bu yıl Türk kültür yılının kutlanmasından dolayı fuarda bir Türk firması olarak yer almaktan gurur duyduk. Fuar; Çin pazarında Türk otomotiv yan sanayinin temsil edildiği önemli bir platform ve Çin’de iş yapmak ya da Çin firmaları ile Türkiye ya da alternatif pazarlarda işbirliği yapma fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla önemli bir faaliyet alanı. Standımızdaki yoğun ilgi ve verimli işbirlikleriyle markamızı ve ülkemizi temsil etmek de bizi ayrıca sevindirdi” dedi.

Türkiye’nin en büyük 323’üncü sanayi şirketi

Temeli 1952 yılında atılan ve Ege’nin en güçlü kurumlarından biri olan İnci Holding’in iştiraki  İnci Akü San. ve Tic. A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. Türkiye’nin önemli sanayi gruplarından biri olan İnci Holding’in bugün toplam 15 şirketi ve 2400 çalışanı bulunuyor. İnci Holding’in amiral gemisi olan İnci Akü, 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı, 1986 yılında ilk ihracatını gerçekleştirdi. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk Turquality belgesini aldı. İstanbul Sanayi Odası’nın 2010 yılı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi araştırmasında 323’üncü, 2011 sonuçlarında ise 17 basamak yükselerek 306’ıncı olan İnci Akü 2012 yılında da sıralamasını korudu. İnci Akü’nün Manisa’ da iki üretim fabrikası ve Ukrayna Kiev’de starter akü tesisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. Fabrikası Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip oldu. İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  güçlü distribütörü İncitaş Motorlu Araçlar San. ve Tic. A.Ş.’nin 250 ana bayi, 3500 perakende satış noktası ve 212 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 90 adet distribütörüyle, 4 kıtada 72 ülkeye ihracat yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler