Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerHyundai Elantra AutoBest 2011 finaline kaldı

Hyundai Elantra AutoBest 2011 finaline kaldı

Hyundai’nin başarılı satış rakamlarına ulaşan modeli yeni Elantra, otomotiv sektörün en prestijli organizasyonlarından biri olan AutoBest tarafından “2011 Yılının Otomobili” olmaya aday gösterildi.

 

“AutoBest – Gelişen Pazarlarda Yılın Otomobili” yarışmasında beş finalist araçtan biri olarak belirlenen Hyundai Elantra için Türkiye’de özel bir test sürüşü aktivitesi gerçekleştirildi. Bu doğrultuda AutoBest’in toplam 15 farklı ülkedeki jüri üyesi, Hyundai Elantra’yı kullanmak üzere Türkiye’ye geldi.

 

AutoBest jüri üyeleri, aralarında Türkiye de dâhil olmak üzere Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovenya, Slovakya, Sırbistan, Rusya ve Ukrayna gibi gelişmekte olan ülkelerdeki önde gelen 15 gazeteciden oluşuyor. 2000 yılından bu yana bu gelişmekte olan pazarlar için en ideal özelliklere sahip olan araçları yılın otomobili olarak seçen organizasyon, bağlı oldukları bölgede bulunan 300 milyondan fazla kişinin tercihlerini belirleme aşamasında önemli bir rol oynuyor.

 

Üyeler, oylamalar sırasında bu pazarlar için en iyi seviyedeki kalite, tasarım, performans, ekonomi, ergonomi, teknoloji ve donanım gibi özellikleri en ulaşılabilir fiyata sunan otomobilleri belirliyor.

 

AutoBest jüri üyeleri, İstanbul-Kocaeli-Sapanca bölgesinde gerçekleştirilen deneme sürüşü aktivitesi sırasında Hyundai’nin denizaşırı ülkelerde ilk kurduğu üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nı da ziyaret ettiler. Fabrika hakkında bilgileri alıp tüm üretim hatlarını yerinde inceleyen jüri üyeleri, kendi ülkelerine de ihraç edilen i20 Troy ve Accent Era modellerinin üretim aşamaları hakkında detaylı bilgileri aldılar. Hyundai’nin tüm dünyadaki fabrikaları içinde en kaliteli üretimi yapan tesis seçilen Hyundai Assan Fabrikası’nın ulaştığı yüksek kalite seviyesinin, birçok markadan daha iyi olduğunu belirten jüri üyeleri, Elantra gibi i20 Troy ve Accent Era’nın da bu ülkelerde en çok tercih edilen modeller arasında bulunduğunu söylediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler