Perşembe, Ekim 21, 2021
Ana SayfaÇarpışma TestiHonda Jazz e:HEV Euro NCAP testi

Honda Jazz e:HEV Euro NCAP testi

Honda Jazz e:HEV Euro NCAP testi. Yeni Honda Jazz e:HEV Euro NCAP testinden 5 yıldız aldı. B segmenti bir otomobil olan Honda Jazz, bu segment için kapsamlı güvenlik teknolojilerine sahip. Eski nesle göre daha güçlü bir gövdeye sahip olan yeni Honda Jazz,  Avrupa’da standart olarak ön orta hava yastığı ile donatılan ilk Honda modeli. Sürücü koltuğunun sırtlığına entegre edilen bu hava yastığı, olası bir kaza anında sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılıyor ve sürücü ile ön yolcunun birbirine çarpmasını önlüyor. Yeni Honda Jazz’ın toplam havayastığı sayısıysa 10 tane. Otomobil, Honda Sensing adlı gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ile aktif güvenlikte de iddialı. Uyarlanabilir Hız Sabitleme, Şerit Takip Yardımı ve Yoldan Çıkma Önleme gibi sistemler, Honda Sensing kapsamında gelen özelliklerden.

Honda Jazz e:HEV modelinin Euro NCAP test prosedürlerinde en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızı almasını değerlendiren Honda Büyük Proje Lideri Takeki Tanaka, “Güvenlik bizim için son derece önemli bir konu bu nedenle yeni Jazz modelimizin zorlu Euro NCAP test prosedürlerinden en yüksek derecelendirme olan 5 yıldız almasından çok memnunuz. Jazz’ı yeniden tasarlarken, her türlü kazaya karşı üstün koruma sağlamak için gelişmiş yeni yapısal teknolojiler ve en gelişmiş pasif güvenlik özellikleri bir araya getirdik. Ayrıca gelişmiş güvenlik özellikleri ve sürüş destek sistemlerini standart olarak sunduk. Böylece Jazz sınıfının en güvenli otomobillerinden biri olmaya devam ediyor. Jazz’daki önemli yeniliklerden biri de gelişmiş panoramik ön cam görüşü. Bunu genel çarpışma güvenliği performansından ödün vermeden başarmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, başka hiçbir otomobilde göremeyeceğiniz bir şey.” dedi.

Yeni Honda Jazz Euro NCAP testlerinde yetişkin yolcu korumada yüzde 87, çocuk yolcu korumada yüzde 83, yaya-bisiklet korumada yüzde 80, güvenlik yardımcılarında yüzde 76’lık değerler elde etti.

Honda Jazz e:HEV Euro NCAP testi sonuçları

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan yeni Honda Jazz e-HEV haberi için BURAYA, Euro NCAP resmi internet sitesi için BURAYA, Honda Türkiye internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler