Pazartesi, Haziran 1, 2020
Ana Sayfa Haberler Honda Civic 1.6 dizel motora kavuşuyor

Honda Civic 1.6 dizel motora kavuşuyor

Japon üretici Honda tarafından geliştirilen ve “Earth Dreams Technology” adıyla anılan yeni motor ailesinin ilk üyesi olan 1.6 litrelik dizel motor Cenevre Otomobil Fuarı 2012’de tanıtılacak. Honda’nın 1.6 litrelik dizel motoru 1596 cc hacme sahip. 4000 d/d’de 120 HP güç üreten motorun maksimum torkunun 2000 d/d’de 300 Nm olduğu belirtiliyor. 2012’nin sonlarına doğru Honda Civic Hatchback modelinde vücut bulacak olan 1.6 dizel motorun karbondioksit emisyonu 100 g/km’nin altında. Yakıt tüketim değerleri henüz açıklanmamış olsa da, bu motorun 1.6 litre dizel motorlar arasında en düşük tüketime sahip olduğu söyleniyor. Daha önce yayınladığımız haberlerde de yazdığımız gibi, bu motora yeni Honda Civic Sedan’da yer verilmeyeceği açıklandı.

Videolu anlatım: Honda Civic HB Dizel’in tanıtımı Paris Otomobil Fuarı 2012’de gerçekleştirildi ve bizde bu otomobili 360 derece video çekerek anlattık. Videoya ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

Yeni Honda Civic Hatchback teknik özellikleri, donanımları ve Türkiye fiyatlarına ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

5 YORUMLAR

  1. “1.6 dizel motora Honda Civic Sedan’da yer verilmeyecek” ifadesi yanlış. Honda, bu motoru önce civic hatchbacke koayacak ardında sedana koyacak. Honda, ürettiği motoru neden en çok sattığı modele koymasın ki?

    • Sayın okuyucumuz, yeni Honda Civic Sedan’ın basın toplantısında açıklama yapan Honda yetkilileri bu motorun sedan karoserde yer almayacağını söylediler. Eğer ileride sedan karoserde 1.6 dizel motor görürsek, Honda yetkililerinin basını yanılttıkları ortaya çıkar ki bu tür bir gelişme beklemiyoruz. Saygılarımızla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler