Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerGT Academy 2015 Türkiye finalistleri

GT Academy 2015 Türkiye finalistleri

Sanal dünyada Gran Turismo 6 oyuncularına gerçek birer yarış pilotu olma kapısını aralayan Nissan GT Academy 2015 Türkiye finalleri İstanbul’da gerçekleştirildi. En iyi 6 finalist efsane yarış pisti Silverstone’a gidiyor.

Online elemelerde 2717 yarışmacı

Profesyonel bir yarışçı olabilme hayali taşıyan oyuncular, Sony PlayStation 3 üzerinden Grand Turismo 6 oyunuyla en hızlı tur zamanını gerçekleştirmek için kıyasıya mücadele ettiler. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve 21 Nisan’da başlayıp 16 Haziran’da son bulan GT Academy 2015 online elemelerine 2717 yarışmacı katıldı.

Nissan_ GT_Academy_03

Saha etkinliklerinde 3463 yarışmacı

İstanbul Autoshow’da başlayan saha etkinlikleriyse 11-16 Haziran tarihlerinde İstanbul Marmara Forum, İzmir Forum Bornova, Ankara Ankamall’da gerçekleştirildi. Saha etkinliklerinde katılımcı sayısı 3463 kişi olarak gerçekleşti.

6 yarışmacı Silverstone’a gidecek

Online ve saha etkinliklerinde en iyi tur zamanını gerçekleştiren 10’ar yarışmacı 27-28 Haziran’da İstanbul Marmara Forum’da Türkiye finallerine katıldılar. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 20 finalist, Silverstone’daki yarış kampına katılacak altı kişi arasına girmek için kıyasıya mücadele etti. Silverstone Yarış Pisti’ndeki kampta Meksika, Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Afrika takımlarına karşı Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan isimler şöyle: Hüseyin Dağlı, Volkan Kurdoğlu, Ege Topaloğlu, Utku Bosut, Çağdaş Gülşen, Fatih Demircan.

Nissan_ GT_Academy_02

Kısaca GT Academy 2015

GT Academy, Nissan ve PlayStation arasında kurulmuş olan, Gran Turismo 6 oyunun sanal dünyasından gerçek yarış pilotları çıkartmayı amaçlayan bir işbirliği. GT Academy’nin yedinci yılında artık Avrupa Grubu (Fransa, İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Portekiz, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Macaristan, Polonya ve Çek Cumhuriyeti), Uluslararası Grup (Türkiye, Avustralya, Kuzey Afrika, Meksika, Amerika) ve Asya Grubu (Hindistan, Filipinler, Endonezya, Tayland ve Japonya) etapları bulunuyor. GT Academy Türkiye’nin eleme turları Gran Turismo 6’nın PlayStation 3 için yapılmış ücretsiz güncellemeyle birlikte geliyor. Online ve saha etkinlikleri üzerinden katılımcıların en hızlı tur zamanı için yarışması sonucunda finalist olanlar ulusal finallere katılma hakkını elde ediyor. Ulusal finaller oyuna sürüş, dayanıklılık ve medya konularında katkı sağlıyor. Ulusal finallerden sonra heyecan, efsanevi yarış kampıyla devam ediyor. Organizasyonun bu bölümünde finallerden çıkan katılımcılar, alanında uzman jürinin ve eğitmenlerin gözetiminde Nissan’ın spor otomobilleriyle piste çıkarak ne kadar hızlı olduklarını gösteriyor. Her bir yarışın kazananları yoğun bir “Sürücü Geliştirme Programı”na davet ediliyor. Yeterli gelişimi gösteren katılımcılar, uluslararası bir yarış lisansına sahip olup Nissan için profesyonel olarak yarışma şansını da yakalıyorlar. Nissan’ın seçkin Nismo sporcularından biri olmak da yine elde edilebilecek büyük şanslardan bir diğeri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler