Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraFord sanal influencer Alin’i tanıttı

Ford sanal influencer Alin’i tanıttı

Ford sanal influencer Alin’i tanıttı. Ford Türkiye, marka stratejisi doğrultusunda Türkiye’nin otomotiv alanındaki ilk ve tek sanal influencer’ı Alin’i duyurdu. Ford’un marka stratejisinden doğan, hobileri ve yaşam stili bu stratejiye göre şekillenen sanal influencer Alin ile otomotiv sektöründe Türkiye’de bir ilke imza atılmış oldu. Alin ve Ford ilk olarak, Ford’un ikonik aracı Mustang’in elektrikli versiyonu Mach-E’nin reklam filminde bir araya geldi. Elektrikli, bağlı ve otonom araçlar alanında kapsamlı yatırımları hayata geçiren Ford Türkiye, sadece otomotiv dünyasında değil, aynı zamanda geleceğin trendlerini de destekleyerek markayı inovasyonun ön saflarında konumlandırıyor. Türkiye’de sanal influencer akımının henüz tam anlamıyla benimsenmediği bir dönemde, Ford Türkiye’nin Alin projesi, dijital pazarlama sahnesinde dikkat çekici bir öncülük hamlesi olarak öne çıkıyor.

Ford ve Alin iş birliğiyle hazırlanan Mustang Mach-E’nin reklam filminde üst düzeyde oyun geliştirme motoru olarak bilinen “Unreal Engine” teknolojisinden faydalanıldı. “Unreal Engine” ile hazırlanan filmde, dijital bireyi ortaya çıkaran Meta Human Creator modülü kullanıldı. Alin, bu modül ile filme entegre edildi.

Konu hakkında açıklama yapan Ford Türkiye Pazarlama Müdürü Talat İşçioğlu, “Geleceği Bugünden Yaşa” bizim için bir slogandan çok daha ötesini ifade ediyor. İnsanları geleceğe dair heyecanlandırmak ve sıra dışı deneyimlerle müşterilerimizin hayatının her alanına heyecan katmak için çalışıyoruz. Elektrikli, bağlı araçlar ve mobilite alanındaki iddiamızı, geleceğin teknolojileriyle birleştirerek Türkiye pazarında öncülük etmeye devam ediyoruz. Ford’un sanal influencer’ı Alin’i, ilk elektrikli SUV’umuz Mustang Mach-E ile buluşturduğumuz sıra dışı reklam, pek çok ilki bir arada sunarak vizyonumuzu adeta yeni nesil bir deneyime dönüştürüyor. Başrolünde bir sanal influencer kullanımıyla öne çıkan bu reklam filmi marka iletişiminin dijital evrimine yeni bir boyut kazandıracak ve izleyicileri sıradanın dışına çıkaracak” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Elektrikli Ford Mustang Mach-E fiyatı açıklandı” haberini okumak için BURAYA,  sanal karakter Alin’in Instagram hesabına erişmek için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler