Perşembe, Ekim 14, 2021
Ana SayfaEkonomiFord Otosan 60 milyon TL’ye Ar-Ge üssü kuruyor

Ford Otosan 60 milyon TL’ye Ar-Ge üssü kuruyor

Ford Otosan, hizmete girdiğinde Ford’un dünyadaki en büyük üçüncü Ar-Ge Merkezi olacak olan Ford Otosan Ar-Ge merkezinin temelini attı. 60 milyon TL yatırımla kurulacak olan yeni mühendislik merkezi 2014’ün ilk yarısında hizmete açılacak. 1300 mühendisin çalışacağı Ford Otosan Mühendislik Merkezi’nde yılda 3.000.000 saatin üzerinde Mühendislik Hizmeti üretilecek. Yaklaşık 20.000 metrekare kapalı, 10.000 metrekare açık alana sahip olacak yeni merkezde Ford Otosan’ın farklı lokasyonlarda çalışan tüm Ar-Ge ekibi aynı çatı altında toplanacak. Çalışanların yaratıcılığını arttıracak konforlu bir çalışma ortamı sunması hedeflenen yeni tesiste modern tasarıma sahip ferah ofisler, sosyal alanlar, büyük bir tasarım stüdyosu ve laboratuvarlar bulunacak. Uzaktan kontrol sistemi sayesinde Kocaeli ve İnönü Fabrikaları’ndaki ürün destek ekipleri ve tesiste bulunan test merkezleri arasında iletişim kurulabilecek.
Ford Otosan’ın İstanbul-Sancaktepe’de kuracağı yeni mühendislik merkezinin temel atma törenine; Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç, Ford Avrupa Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Barb Samardzich ve Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün yanı sıra, Koç Holding, Ford Motor Company ve Ford Otosan yöneticileri de katıldı.


Ali Y. Koç, Koç Topluluğu’nun bünyesindeki 14 Ar-Ge merkeziyle Türkiye’nin en yüksek Ar-Ge harcaması yapan kurumu olduğunu belirterek, “Ar-Ge’ye verdiğimiz önem doğrultusunda ülkemiz için yarattığımız katma değeri sürekli arttırmayı hedefliyoruz” dedi. Ford Avrupa Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Barb Samardzich, “Yeni Mühendislik Merkezi, küresel One Ford planımız kapsamında Ford için de önemli bir unsur” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler