Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Haberler Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line bayilerde

Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line bayilerde

Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Ford, performans araçlarından edindiği deneyimle geliştirdiği sportif araçları pazara sunmaya devam ediyor. “ST-Line” seçeneği ile sunulan Ford Fiesta ve Focus performans tutkunlarıyla buluşuyor. Ford’un peformans araçlarından ilham alınarak geliştirilen Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line serileri, cesur tasarım ve sportif sürüş dinamikleriyle Türkiye’de. “ST-Line” serisinde, eşsiz ST-Line imzası, kışkırtıcı ve özel jantlar, etkileyici spor tasarım detayları Ford’un heyecan verici yol deneyimini tamamlıyor. Bal peteği tasarımlı ön ızgara ve ön sis farları, karartılmış arka camlar, iç mekanda ST-Line’a özel vites kolu ve direksiyon , ST-Line marşpiyeler, vücudu tamamen kavrayan sportif koltuklar ve siyah tavan döşemeleri “ST-Line” serisinde yolculuklara heyecan katıyor.

Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line modelleri: Fiesta ST-Line

Ford’un B segmentindeki temsilcisi Fiesta, “ST-Line” ile kendinden daha güçlü olan Fiesta ST ile benzer dinamizme sahip. ST-Line tamponlar ve yeni ön ızgara, ST-Line yan marşpiyeler ve Metalik Gri 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar aracın dış tasarımında göze çarpan detaylar arasında bulunuyor. Ayrıca alüminyum gaz ve fren pedalları, ST-Line’a özel spor direksiyon ve spor kırmızı koltuk dikişleri de “ST-Line”ın iç aksesuarları arasında yer alıyor. Ford Fiesta ST-Line, Ford’un 5 yıldır “Yılın Motoru” ödülü sahibi 1.0 lt EcoBoost motor ve iki farklı şanzıman kombinasyonuyla satışa sunuluyor. Otomatik şanzımanlı versiyon, 100 HP güç ve 170 Nm tork üretirken, manuel şanzımanlı versiyon, 140 HP güç ve 180 Nm tork değeriyle sunuluyor. Fiesta ST-Line’ın ortalama yakıt tüketim değerleri ise 100 HP’lik versiyonda 4.9 lt/100 km, 140 HP’lik versiyonda ise 4.5 lt/100 km. Ford Fiesta ST-Line, Spor Kırmızı, Şeker Kırmızı, Buz Beyazı, Aytozu Gri, Derin Mavi, Manyetik Gri ve İnci Siyahı olmak üzere yedi farklı renk tercihiyle 65.995 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line

Ford Fiesta ST-Line ve Focus ST-Line modelleri: Focus ST-Line

RS ve ST’den tanıdığımız sportif Focus ruhu, “ST-Line” versiyonuyla dikkat çekici bir tasarımla buluşuyor. Dış tasarımda ST-Line’a özel ön ve arka tampon tasarımı, ST-Line marşpiyeler, ST-Line dış logolar, 17 inç metalik gri alüminyum alaşım jantları, gündüz yanan led farları, ön sis farları, karartılmış arka camları; iç mekanda ise spor koltuklarıyla çekici bir görünüme sahip. Siyah tavan döşemesi içerideki ambiyansı değiştirirken ST-Line’a özel tasarlanmış vites kolu ve direksiyonu aracın dinamizmini yansıtıyor. 5 kapılı Focus ST-Line iç donanımında ise, 8 inç dokunmatik renkli ekran, Ford SYNC2, anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası ve direksiyondan vites değiştirme, sürücü ve yolcu yan hava yastıklarıyla sunuluyor. Focus ST-Line’da, 125 HP güç ve 159 Nm tork üreten 1.6 lt TiVCT motor manuel şanzımanla; 125 HP güç ve 170 Nm tork üreten 1.0 lt EcoBoost motor ve 120 HP güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 lt dizel motorlar ise otomatik şanzımanla pazara sunuluyor. 1.6 lt TiVCT versiyonu 5.9 lt/100 km ve 1.0 lt EcoBoost motor 5 lt/100 km ortalama yakıt tüketimine sahipken bu değer 1.5 lt dizel motor seçeneğinde 3.8 lt/100 km. Focus ST-Line, Buz Beyazı, Blazer Mavi, Manyetik Gri, Aytozu Gri, Spor Kırmızı, İnci Siyahı, Derin Mavi, Tektonik Gri ve Şeker Kırmızı olmak üzere dokuz farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Focus ST-Line modelinin baz fiyatı ise 79.130 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler