Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraFord F-Ekspertiz hizmete girdi

Ford F-Ekspertiz hizmete girdi

Ford F-Ekspertiz hizmete girdi. İkinci el araç alım-satımında TSE belgeli ekspertiz hizmeti, bu alışverişin gönül rahatlığı içinde olması açısından ve sonradan yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek açısından önemli. Ford da bu konuda her marka ve model otomobil için TSE onaylı F-Ekspertiz hizmetine başladı.

Ford F-Ekspertiz hizmetleri şimdilik 38 tane Ford Yetkili Satıcı noktasında veriliyor. Bu noktalarda ikinci el araç almak isteyen herkes için, model-marka fark etmeksizin TSE onaylı oto ekspertiz yapılıyor. Uzman personel tarafından kalibrasyonlu ekipmanlar kullanılarak, yoruma değil ölçüme bağlı sonuçların verildiği “F-Ekspertiz” sürecinde, kaporta-boyadan, motora, kaza durumundan, marka-model-yaş-km durumuna kadar detaylı analizler yapılıyor. Bunun sonunda eğitimli, uzman bir ekibin hazırladığı tarafsız bir ekspertiz raporu müşteriyle paylaşılıyor. F-Ekspertiz’de boya kaporta kontrolü, fren testi, lift ile araç altı kontrolleri, mekanik kontrolleri, lastik kontrolleri, yanal kayma testi, süspansiyon testi, araç içi kontrolü, donanım kontrolü listelenmesi, elektronik beyin testi (OBD) ve motor gücü testi (dinamometre) yapılabiliyor.

Ford F-Ekspertiz paket fiyatları

F-Ekspertiz’de Dyno Paket, Bronz Paket, Gümüş Paket, Altın Paket ve Platin Paket olmak üzere 5 farklı ekspertiz paketi var. Bronz Paket ve Gümüş Paket her F-Ekspertiz noktasında var. Ancak Dyno Paket, Platin  Paket ve Altın Paket her F-Ekspertiz noktasında olmayabiliyor. Aşağıdaki fiyatlar 25 Eylül 2020 tarihindeki KDV dahil tavsiye edilen fiyatlardır.

Dyno Paket fiyatı: 150 TL. Bu pakette sadece dinamometre testi yapılıyor. Bunun sonucunda aracın motor performansını, elde edilen gücün aktarma organlarına ne kadar aktarıldığını, motor ve aktarma organlarındaki güç kayıpları ortaya çıkarılıyor.

Bronz Paket fiyatı: 200 TL. Bu pakette aracın gövde ve şasi hasarları inceleniyor.

Gümüş Paket fiyatı: 300 TL. Bu pakette Bronz Paket’e ek olarak yürüyen aksam, motor ve motor elektroniği ekspertizi de yapılıyor.

Altın Paket fiyatı: 360 TL. Bu pakette Gümüş Paket’e ek olarak OBD üzerinden araç elektronik sistemleri ekspertizi, araç içi ekspertiz, fren testi, süspansiyon testi ve yanal kayma testi yapılıyor.

Platin Paket fiyatı: 400 TL. Bu paket Altın Paket ile Dyno Paket’in birleşimi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, “Yıllar içinde gelişen teknoloji, motor sistemleri ile birlikte artık araç alırken birçok farklı kontrollerin yapılması gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda hasarlı ve sorunlu araç bilgileri tüketicilerden saklandı ve yüz binlerce mağduriyet vakası yaşandı. Bunun üzerine geçtiğimiz aylarda alınan bir kararla, ikinci el araç alım satımlarında 8 yaş veya 160 bin km’ye kadar araçlarda ekspertiz raporu şartı getirildi. Ekspertiz konusunda da alanında uzman, kurumsal ve yaptığı ekspertizin arkasında durabilecek kurumlarla çalışmak büyük önem taşıyor. Ford Otosan olarak, biz de yetkili bayilerimiz aracılığıyla tüketicilere güvenli, alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerle, boya, kaporta, motor, mekanik, yol testleri, lift ile araç altı kontrolleri dahil her türlü ekspertiz hizmetini sunmaya başladık. F-Ekspertiz yapılanmamızı 2.el araç pazarının %80’ini kapsayacak şekilde tamamladık, önümüzdeki dönemde pazarın tamamına hizmet verecek şekilde yapılanmamızı genişletmek üzere çalışıyoruz. Kurumsal, sorumlu ve şeffaf ekspertiz yaklaşımı ile bireysel müşterilerden, filo ve oto galerilere kadar herkes için ekspertizin en güvenli adresi olmayı hedefliyoruz” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınladığımız oto ekspertiz raporunun neden önemli olduğu ile ilgili habere ulaşmak için BURAYA, F-Ekspertiz internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler