Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Haberler Ford Edge modeli satışa sunuldu

Ford Edge modeli satışa sunuldu

Ford Edge 88.650 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Ford Edge modelinin; güçlü motoru, modern tasarımı, yenilikçi teknolojileri, üst düzey konforu, gelişmiş sürüş asistanları ve sınıf lideri sürüş dinamikleriyle sınıfındaki standartları yeniden belirlemeye hazırlandığı belirtiliyor. Ford’un Avrupa SUV stratejisinde önemli bir rol oynayan en büyük SUV olan Ford Edge modeli pek çok yönden geleceğin habercisi konumunda. Geniş ve modern bir iç mekana sahip olan Ford Edge modelinin; açılabilir panoramik cam tavanı, yüksek kaliteli malzemeleri, özenli işçiliği ve ergonomik iç mekanıyla göz alıcı bir duruşa sahip olduğu ifade ediliyor.

İleri teknolojiler

Ford Edge modelinde iç mekanda gürültüyü yok ederek sürüşe maksimum seviyede odaklanmayı sağlayan Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, aracın hızına göre direksiyon çevirme oranını ayarlayan ve park manevrası gibi düşük hızlarda daha az güç harcanmasını sağlayan Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi ve aracın önüne çıkabilecek insan ve büyük nesneleri algılayıp, tepki verilmediğinde otomatik olarak fren yapan Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı gibi teknolojiler bulunuyor.

2.0 TDCi motor

Ford Edge modelinde çift turbo destekli 2.0 litre TDCi motora yer verilmiş. Yüksek performans ile düşük yakıt tüketimini bir arada sunduğu belirtilen motor, 210 HP güç ve 450 Nm tork üretiyor. Ford Edge modelinin fabrika verisi ortalama yakıt tüketimi 5.8 lt/100 km, karbondioksit salımı ise 149 g/km. Araçta 6 ileri Powershift çift kavramalı otomatik şanzımana yer verilmiş. Akıllı 4×4 Çekiş (AWD) sisteminin buzlu yollardan ıslak, kuru zemine ve hatta değişkenlik gösterebilen engebeli arazilerde dahi ileri seviye yol tutuşu ve tepki hassasiyeti sağladığı belirtiliyor. Ford Dinamik led ön far teknolojisi ise, direksiyonun çevrildiği açıyı farlara da yansıtarak geniş bir görüş açısı kazandırıyor. Sekiz farklı aydınlatma modunun yanı sıra, manuel olarak da ayarlanabilen serbest moda sahip olan aydınlatma grubu, Yansıma Önleyici Uzun Farlar otomatik olarak ayarlanıp, öndeki ya da karşıdan gelen sürücünün gözlerini kamaştırmadan görüş mesafesini maksimuma çıkarıyor.

Ford Edge modeli

Modern tasarım

Ford Edge modeli krom detaylarıyla dikkat çekiyor. Edge’de aracın alt bölümü, ön tampon altı, arka difüzör, aynalar ve arka cam birleşme noktaları özenle tasarlanmış ve bu sayede aerodinamik yapı korunurken modern çizgiler de aynı şekilde muhafaza edilmiş. Otomobilin ön kısmı; geniş ön ızgarası, led aydınlatmalı farları ve geniş çizgilere sahip ön gövde tasarımıyla dinamikliği temsil ediyor. Derin çizgilere sahip olan omuz çizgisi ön tekerleklerin bitiminden başlayıp arka bölümdeki stop lambalarına kadar uzanıyor. Led aydınlatmalı stop lambaları ise bagaj kapağının yan kısımlarından başlayıp orta bölümündeki Ford logosuna kadar uzanıyor. Bu bölümdeki akıcı tasarım, Ford Edge’i rakiplerinden ayıran özelliklerin başında geliyor.

10 dış renk ve 3 deri döşeme rengiyle satılan Ford Edge modelinin Türkiye baz fiyatı 88.650 ABD Doları olarak açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler