Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarFiat’tan yeni sedan model: Fiat Viaggio

Fiat’tan yeni sedan model: Fiat Viaggio

Fiat, dünya tanıtımı 23 Nisan tarihinde Uluslararası Pekin Auto Show’da gerçekleştirilecek olan yepyeni sedan modeli olan Fiat Viaggio’nun logosunu ve iki adet teaser fotoğrafını basına dağıttı. İngilizce karşılığı Voyage (Yolculuk) olan Viaggio, Fiat ile Chrysler’in ilk ikiz projesi olması nedeniyle büyük önem taşıyor. 4 kapılı 5 kişilik bir otomobil olan Fiat Viaggio, Detroit Otomobil Fuarı’nda gösterilen Dodge Dart’ın da platformu olan CUSW (Compact US Wide) platformunda geliştirildi. Alfa Romeo Giulietta’nın da bu platformu kullandığını belirtelim.

 

Fiat Viaggio 4679 mm uzunluğa, 1850 mm genişliğe ve 2708 mm dingil mesafesine sahip. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Çin pazarında satışa sunulacak olan Viaggio C segmentinde (kompakt sınıf) yer alıyor ki bu segment Çin’de en fazla satış yapılan sınıf. Fiat Viaggio’da 120 HP ve 150 HP güç çıkışları sunacak olan 1.4 lt T-Jet motora yer verilmiş. 5 ileri manuel ve Fiat tarafından geliştirilen çift kavramalı otomatik şanzıman (DDTC) arasında seçim yapılabilecek.

Fiat Grubu’nun Torino’daki Tasarım Merkezi’nde şekillendirilen Fiat Viaggio, yeni GAC-Fiat fabrikası olan Changsha’da üretilecek. Banttan ilk Viaggio’nun Temmuz ayında çıkacağı belirtiliyor. Satış başlangıcı ise 2012’nin üçüncü çeyreğinde olacak.

2 YORUMLAR

  1. Size Demiştim: Linea’dan sıkılmıştım! Keşke Linea makyajlanmasaydı ve yerine Viaggio’yu üretseydi… Zaten Bursalılar Linea’yı tam 5 yıldır üretiyor ki ömrü artık tükendi! Ama Viaggio’yu ancak iki tanesini kınayabilirim: Arka tasarımı Albea Sole’yi hatırlatıyor ve düz viteslerin tümü 6 Değil, 5 İleri! Neyse, Buna da Şükür! Fakat Viaggio Bursa’da da üretilseydi yanına 1.3 MJ 95 HP ile 1.6 MJ 110 ve 136 HP Dizel motorları da ilave edebilirdi.
    Bir de Emre Abim, bu yorumdan size sormak istiyorum: Fiat’ın Dualogic Vitesi ile TCT çift kavramalı şanzımanın işlevi farklı mı yoksa tıpatıp aynı mı???

  2. Size Demiştim: Linea’dan sıkılmıştım! Keşke Linea makyajlanmasaydı ve yerine Viaggio’yu üretseydi… Zaten Bursalılar Linea’yı tam 5 yıldır üretiyor ki ömrü artık tükendi! Ama Viaggio’yu ancak iki tanesini kınayabilirim: Arka tasarımı Albea Sole’yi hatırlatıyor ve düz viteslerin tümü 6 Değil, 5 İleri! Neyse, Buna da Şükür! Fakat Viaggio Bursa’da da üretilseydi yanına 1.3 MJ 95 HP ile 1.6 MJ 110 ve 136 HP Dizel motorları da ilave edebilirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler