Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaCasus ÇekimFiat Egea Hatchback Test sürüşünde yakalandı

Fiat Egea Hatchback Test sürüşünde yakalandı

Fiat Egea Hatchback test sürüşü sırasında otomobil.com.tr ve e-otodergi objektiflerine yakalandı. Mayıs ayında İstanbul Autoshow 2015’te dünya tanıtımı gerçekleştirilen ve Ekim 2015’te Türkiye ve dünya yollarına çıkan yepyeni sedan model Fiat Egea’nın ardından (Avrupa’da Fiat Tipo olarak adlandırılıyor), şimdi de hatchback gövdeli Fiat Egea Hatchback yollara çıkmaya hazırlanıyor. Lansman öncesinde kamuflajlı bir şekilde yol testleri yapılmakta olan ve objektiflerimize yakalanan Fiat Egea Hatchback, 520 milyon dolar tutarında yatırım yapılan Egea ailesinin ikinci versiyonu olarak bu yıl satışa sunulacak. Egea Sedan ve Egea HB modellerine, bu yıl içerisinde Egea station gövde seçeneği de eklenecek.

Fiat Egea Hatchback 2016 Test 03

Tofaş tarafından Bursa’da üretilen ve diğer Fiat modellerinden farklı olarak 5 yıl/100.000 km mekanik garantiyle satılan Fiat Egea, içinde bulunduğumuz 2016 yılında Türkiye binek otomobil pazarında en çok satan model olmayı hedefliyor. Fiat Egea’da ikisi benzinli, ikisi dizel olmak üzere dört motor, üç şanzıman ve üç donanım seçeneği bulunuyor. Opsiyonel veya paket olarak alınabilecek donanım sunulmuyor. Fiat Egea’da benzinli motor gamı 1.4 16V Fire 95 HP ve 1.6 E-Torq 110 HP’lik seçeneklerden oluşurken, dizel motor gamında 1.3 Multijet II 95 HP dizel ve 1.6 Multijet II 120 HP yer alıyor. 1.6 lt 110 HP E-Torq motor sadece 6 ileri oranlı otomatik şanzımana sahip. 1.6 Multijet 120 HP’lik motorda ise DCT (çift kavramalı) şanzıman bu yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak. Fiat Egea 1.6 dizel otomatik (DCT) versiyonun, otomobilin zaten başarılı seyreden satış performansına büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Fiat Egea Hatchback 2016 Test 04

Test sürüşü sırasında görüntülediğimiz Fiat Egea Hatchback modelinin fiyatı henüz açıklanmadı. Ancak motor ve şanzıman seçenekleri, donanımlar ve fiyatların Egea Sedan ile benzer olacağını söylemek yanlış olmaz. Türkiye’de Fiat Egea Hatchback olarak satışa sunulacak olan otomobil, Avrupa’da Fiat Tipo Hatchback adıyla yollara çıkacak. Bu modele 2016 yılı içerisinde Fiat Egea Station / Fiat Tipo Station versiyonu da eklenecek.

Haber: Emre Anamur / Fotoğraflar: İsa Demir

Fiat Egea Hatchback 2016 Test 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler