Çarşamba, Ağustos 5, 2020
Ana Sayfa Diğer Fiat Egea Hatchback banttan indi

Fiat Egea Hatchback banttan indi

Fiat Egea Hatchback banttan indi. Fiat Egea ailesinin ikinci üyesi olan Egea Hatchback; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ve Tofaş çalışanlarının da katıldığı törenle banttan indi. Tofaş’ın ihracat lokomotifi olması beklenen Egea Hatchback üretim töreninde konuşan Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç “Tofaş’ın yıllar içindeki gelişimi ve bugünkü uluslararası başarıları; Koç Grubu ve Fiat Chrysler Automobiles arasındaki 48 yıllık güçlü ortaklığın, karşılıklı güven ve işbirliğinin önemli bir göstergesidir. Tofaş son yıllarda gerçekleştirdiği 1,5 milyar doların üzerindeki yatırımı ile tüm ürün gamını yeniledi. Yeni Doblo, Doblo Amerika ve yenilenen Fiorino modellerini devreye aldı. Fiat Chrysler’in Avrupa’daki en büyük üretim merkezi oldu. Hem otomobil hem de ticari araç üreten ve gelişmiş Ar-Ge merkezine sahip olan tek otomotiv şirketi olarak Türkiye’de diğer üreticilerden farklı bir konuma ulaştı. Ve bugün 7 değişik marka için üretim yapan tek otomotiv şirketi oldu ” dedi ve 1 milyar dolarlık büyük bir yatırımla hayata geçirilen Egea model ailesi kapsamında, 2023 yılına kadar, 1.3 milyon adet üretim ve 10 milyar dolar ihracat hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Fiat_Egea_Hatchback_banttan_indi

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ise Egea model ailesi ile 2016 yılında 100 bin adetin üzerinde araç ihraç edilmesini öngördüklerini belirterek  Egea Hatchback üretiminin yüzde 90’ını ihraç edileceğini ifade etti.Fiat Egea HB

1 YORUM

  1. Güzel olmuş. Hayırlısı olsun. Marka yabancı da olsa yerli üretimi desteklemek lazım. O fabrikalar birgün yerli otomobili de üretir inşallah.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler