Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaFuarFiat Aegea 2015 bilgileri

Fiat Aegea 2015 bilgileri

Fiat’ın kompakt sedan segmentindeki yeni temsilcisi Ægea, 2015 İstanbul Autoshow otomobil fuarında tanıtıldı. Fiat Aegea’nın ismi, doğu ile batı arasında bir köprü olan Türkiye’ye övgü niteliğinde ve Ege Denizi’ne atıfta bulunuyor.
Fiat Aegea’nın, FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Stil Merkezi (centro stile) tarafından oluşturulan kabuk stilden sonra güç ünitelerinin geliştirilmesi haricinde tüm mühendislik çözümleri, geliştirme ve entegrasyon çalışmaları yüzde 99 oranında Tofaş Ar-Ge departmanında Türk personel tarafından yapıldı.

Fiat_Aegea (4)
Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilecek olan Fiat Aegea, Türkiye’de Kasım ayından itibaren satışa sunulacak ve EMEA bölgesinde (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) 40 ülkeye ihraç edilecek.
450 cm’lik uzunluğa, 178 cm’lik genişliğe, 148 cm’lik yüksekliğe sahip Fiat Aegea’nın dingil mesafesi 264 cm. Otomobilin bagaj hacminin ise 510 litreyi aştığı belirtiliyor. Fiat Linea’da bu değerler sırası ile 4596 mm, 1730 mm, 1494 mm ve 500 lt.

Fiat_Aegea-ic-mekan
Motor seçenekleri
Yeni Fiat Aegea’nın kapsamlı teknik özellikleri henüz açıklanmış değil ve otomobilde 95 – 120 HP arasında güce sahip, hem manuel hem de otomatik şanzımanla tercih edilebilecek iki Multijet II turbo dizel ve iki benzinli motorun görev yapacağı ifade ediliyor. Bu motorların 1.3 Multijet ve 1.6 litre Multijet olması muhtemel. Dizel motorlu versiyonlarının yakıt tüketiminin 4 lt/100 km’den daha düşük olacağı verilen bilgiler arasında.
Otomobilde modern zamanların beklentilerini karşılayacak 5 inçlik dokunmatik ekrana sahip Uconnect multimedya sistemi de sunulacak. Bu sistem Bluetooth bağlantısı, müzik çalar, metin okuma ve ses tanıma özelliklerinin yanı sıra, iPod uyumlu AUX ve USB portları, ve direksiyondan kontrol özelliklerini sunuyor.

Fiat_Aegea (3)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler